Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

iPhone veya iPad üzerinde indirdiğiniz bir dosyayı veya dosyaları nasıl ve nereden bulabilirsiniz anlattık.

iPhone indirilen dosyalar nerede? Diye soruyorsanız tam ilgili konuya geldiğinizi söyleyebilirim. Dosyaları iPhone veya iPad’inize indirdiyseniz, bunlara erişmek Mac veya PC’ye kıyasla kafa karıştırıcı olabilir.

iPhone kullanıcıları Safari üzerinden indirdikleri bir dosyayı bulmaları zorlaşabildiği durumlar olabiliyor. iOS ve iPadOS’un indirmeleri depoladığı özel bir klasör var ve bunu Dosyalar uygulaması aracılığıyla bulabilirsiniz. Şimdi gelelim iPhone indirilen dosya nerede adımlarına.

iPhone İndirilen Dosyaları Bulma


iPhone’da indirilen dosyalar genellikle “Dosyalar” uygulaması içinde saklanır. Bu uygulama, iPhone’unuzda kaydedilen fotoğraflar, videolar, ses dosyaları ve diğer belgeler için bir dizin olarak hizmet eder. Ayrıca, indirilen dosyaların belirli uygulamalar tarafından oluşturulduğu ve saklandığı da olabilir. Örneğin, indirilen bir PDF dosyası, “Kitaplar” uygulaması içinde saklanabilir. Aşağıdaki maddeler ile birlikte adım adım iPhone indirilen dosya nerede bunu anlatacağız;

  • iPhone veya iPad’inizde Dosyalar uygulamasını bulun. Bunu yapmanın en hızlı yolu Spotlight Aramasıdır.
  • Ana ekranın ortasından bir parmağınızı aşağı doğru kaydırın ve ardından “Dosyalar” yazın.
  • Arama sonuçlarında “Dosyalar” a dokunun.
  • En alttaki “Gözat” a ve ardından hangi aygıta bağlı olarak “iPhone’umda” veya “iPad’imde” öğesine dokunun.
  • “Konumlar” altındaki liste, yüklediğiniz uygulamalara bağlı olarak değişecektir, ancak cihazınızda her zaman”[Cihazımda]” listesi olacaktır.

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

  • Daha sonra, yüklediğiniz uygulamalara bağlı olarak değişen klasörlerin bir listesini göreceksiniz. Genellikle çoğu kişi dosyaları “İndirilenler” klasörüne kaydeder, bu yüzden ona dokunun.

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

  • İndirdiğiniz tüm dosyaların bir listesini göreceksiniz. İndirme işlemi sırasında, bir dosyayı “İndirilenler” dışında bir klasöre kaydedebilirsiniz. Aradığınız dosyayı görmüyorsanız, sol üstteki Geri okuna ve ardından başka bir klasöre dokunun.

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

  • İstediğiniz dosyayı bulduğunuzda, önizlemek için ona dokunabilir veya bir açılır menü açmak için dokunup basılı tutabilirsiniz. Ardından, diğer işlemlerle birlikte dosyayı taşıyabilir, kopyalayabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

İşiniz bittiğinde, Dosyalar uygulamasından çıkmanız yeterlidir. Dosyalar’ı bir sonraki açışınızda, aradığınız dosya tam bıraktığınız yerde olacaktır. Evet bu içeriğimizde sizlere iPhone indirilen dosyalar nerede? Sorusunun cevabını detaylıca verdik.

iPhone İndirilen Resim Nerede?

iPhone’da indirilen resimler genellikle “Fotoğraflar” uygulaması içinde saklanır. Bu uygulama, iPhone’unuzda çekilmiş veya indirilmiş olan fotoğrafları ve videoları saklamak için kullanılır. Ayrıca, indirilen resimlerin belirli uygulamalar tarafından oluşturulduğu ve saklandığı da olabilir. Örneğin, indirilen bir resim, “Mesajlar” uygulaması içinde saklanabilir.

iPhone İndirilen Resim Nerede?

iPhone’da indirilen PDF dosyaları genellikle “Dosyalar” uygulaması içinde saklanır. Bu uygulama, iPhone’unuzda kaydedilen fotoğraflar, videolar, ses dosyaları ve diğer belgeler için bir dizin olarak hizmet eder. Ayrıca, indirilen PDF dosyaların belirli uygulamalar tarafından oluşturulduğu ve saklandığı da olabilir. Örneğin, indirilen bir PDF dosyası, “Kitaplar” uygulaması içinde saklanabilir, veya “iBooks” uygulaması ile okunabilir.

https://www.patliyo.com sitesine göz atarak daha fazla teknoloji, mobil ve bilgisayar konulu yazılar okuyabilirsiniz. Aynı zamanda sitenin mail aboneliğine kayıt olarak editörün yayınladığı yazılardan anında haberdar olabilirsiniz.

iPhone İndirilenler Klasörü Nerede?

iPhone’da indirilen dosyalar ve klasörler genellikle “Dosyalar” uygulaması içinde saklanır. Bu uygulama, iPhone’unuzda kaydedilen fotoğraflar, videolar, ses dosyaları ve diğer belgeler için bir dizin olarak hizmet eder. Klasörler, “Dosyalar” uygulaması içinde oluşturulabilir ve içinde diğer dosyalar ve klasörler saklanabilir. Ayrıca, indirilen klasörlerin belirli uygulamalar tarafından oluşturulduğu ve saklandığı da olabilir. Örneğin, indirilen bir klasör, “Google Drive” uygulaması içinde saklanabilir.

Klasörler, “Dosyalar” içinde ek dosya ve klasörleri depolamak için bir alanın yanı sıra oluşturulabilir. Ek olarak, indirilen klasörler, içeriklerini yönetmek için oluşturulmuş belirli uygulamaları içerebilir veya ek bir yönetim veya düzenleme olmadan yalnızca varsayılan konumda depolanabilir. Örneğin, Google Drive’dan indirilen bir klasör, uygulamanın kendi içinde yönetilebilir veya bu dosya biçimini destekleyen herhangi bir uygulamada kullanılmak üzere iPhone’unuzun kök dizinine yerleştirilebilir.

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

iPhone İndirilen Dosyalar Nerede? İndirilen Dosyaları Bulma

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu