Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone Hızlandırma Yöntemleri

Özellikle iPhone’nin eski modellerinde bazen yavaşlanmalar yaşanmaktadır. Bunun birçok nedeni var.

Gelen güncellemeler, kullanıcının yaptığı hatalar vs. iPhone hızlandırma yöntemlerini uygulayarak telefonunuzun yavaşlığından kurtularak daha hızlı bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu yöntemleri sizler için listeledik.

Depolama Alanında Boş Yer Açın


iPhone’larda yaşanan yavaşlıkların en büyük sebeplerinden bir tanesi de cihazınızın depolama alanı dolu veya dolmaya yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple telefonunuzda kullanmadığınız uygulamaları siliniz. Artı olarak videolar ve fotoğrafların yedeğini alarak cihazdan silin. Bunun sonucunda telefonunuz ağır yük altından kalkmış olacak ki oldukça hızlanacaktır.

Cihazınıza Hard Reboot Yapın

Bu yöntem genellikle kararsız uygulama yüzünden ve ufak çaplı yazılım sorunları yüzünden yaşanan yavaşlıkların çözülmesine yardımcı olacaktır. Hard reboot yapmak düşünüldüğün daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Power tuşu ve ana tuşlara aynı anda basılı tutarak telefonunuzun yeniden başlamasını bekleyin. Ardından ekrana gelen Apple logosuyla birlikte elinizi tuşlardan çekiniz. iPhone 7 veya 7 Plus kullananlar ise power tuşu ve ses seviyesi yükseltme tuşuna basılı tutarak bu işlemi yapabilir. Telefonunuz açıldıktan sonra uygulama ve yazılım sorunundan kaynaklı yavaşlamalar yok olacaktır.

iPhone Hızlandırma Yöntemleri

Son iOS Versiyonuna Geçiş Yapın

Yeni iOS güncellemelerinde her zaman açıklar kapanarak iyileştirmeler yapılmaktadır. Bu sebeple telefonunuzun güncellemesini sürekli yapmanız cihazınızın daha hızlı olmasına yardımcı olacaktır. Güncelleme yaptıktan sonra cihazın yavaşladığına dair ağızlarda gezen söz tamamen yanlıştır. İOS güncellemesini mutlaka yapmalısınız.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

iPhone cihazı günlerce haftalarca hatta aylarca hiç kapatmayalar bulunmaktadır. Cihazınızı yeniden başlatmanızın çok büyük yararı olabilir. Cihazınızın kendini toparlamasında faydası olacağından dolayı iPhone telefonunuzu hızlandırabilmektedir.

iPhone hızlandırma yöntemlerinden birçoğunu uyguladıysanız ve hala cihazınız yavaş ise mutlaka teknik servise göndermelisiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu