Apple HaberleriiOS HaberleriRehber

iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

Apple’nin sürekli olarak geliştirmeye devam ederek iOS’un yeri sürümlerini kullanıcılarına sunmaktadır.

Fakat gelen yeni sürümü beğenmeyen bazı kullanıcılar eski sürümüne tekrardan geçmek istiyor. Bunun mümkün olmadığı söyleyen birçok kişi olsa da önceki sürümünüze geçiş yapmanız mümkündür. Bu işlemi yapmadan önce mutlaka dosyada bulunan verileri yedeklemeyi unutmayın. Aksi takdirde telefonda bulunan birçok veri kaybolabilir.

iPhone Eski Sürüme Nasıl Dönerim?

En çok eski sürüme dönülen güncelleme iOS 12’dir. iOS 12 beğenmeyen birçok kullanıcı iOS 11’e geçmeye çalışmaktadır. Eski sürüme geçmek için şu işlemleri yapmanız yeterli olacaktır;

  • İlk olarak power tuşuyla ana tuşa aynı anda basılı tutunuz. Kapandıktan sonra i Tunes’a bağlan yazısını gördükten sonra telefonunuzu PC’ye veya Mac’a bağlayarak iTunesi açın.
  • Ardından cihazınızın kurtarma modunda olduğunu bildirecek. Tamam seçeneğine basarak geri yükleye tıklayın.
  • Son olarak geri yükle ve güncelle seçeneğini seçerek iOS 11 versiyonunu indirmesini sağlayın.
  • Ardından bunu iPhone telefonunuza kurun.

Bu işlemi yapmanızın cihazınıza yazılım konusunda hiçbir şekilde zarar vermez. Fakat yukarıda da belirttiğimiz gibi veri kaybı yaşama ihtimali bulunmaktadır. Bu yüzden telefonunuzda bulunan fotoğraf, video, mesaj vs. verilerinizi iTunes’in son sürümüne yedekleyebilirsiniz. Farklı bir cihaza aktarmanız önerilmektedir.

iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır? Apple Haberleri iOS Haberleri Rehber

iOS Otomatik Güncellemeyi Kapatma Nasıl Yapılır?

Apple’nin sürekli olarak yaptığı güncellemeler bazı kullanıcıların canını sıkabiliyor. IOS otomatik güncellemeyi kapatma işlemini şu şekilde yapabilirsiniz;

  • Safari tarayıcınızı açın ve tvOS 11 beta konfigürasyon profini cihazınıza indirip kurunuz.
  • Kurduktan sonrası uygulamanın çalıştırılabilmesi için cihazınızın yeniden başlatılması gerekmektedir. Bu sebeple kurulumdan sonra karşınıza gelen bildirimle restart seçeneğini seçerek cihazınızı yeniden başlatın.
  • Cihaz yeniden başladıktan sonra Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menülerine gidin.
  • Karşınıza “Yazılımınız Güncel” yazısı geldiyse işlem tamamdır.

Etiketler

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı