Tiktok Takipçi Satın Al

En İyi iOS 14 Özellikleri Neler?

iOS 14 sürümü WWDC20’de tanıtılmıştı. Yeni iOS 14 sürümünde en iyi gelen yenilik ve özellikler nelerdir?

iOS 14 ve iPadOS 14, Apple’ın WWDC’de demo yapmak için hiç zamana sahip olmadığı birkaç heyecan verici gizli özellik içeriyor. iOS 14, kullanıcıların fanlardan çok talep edilen bir özellik olan iPhone ve iPad’de varsayılan tarayıcı ve posta istemcilerini ayarlamasına izin verecek.


Yeni işletim sistemleri, belirli bir işlemi başlatmak için telefonun arkasına dokunmanıza izin veren yepyeni bir erişilebilirlik hareketini de destekleyecektir. Bu özelliklerin birçoğu, Temmuz ayında ilk kez piyasaya sürülecek olan iOS 14 beta sürümünde mevcut olacak.

WWDC 2020, devam eden pandemi krizi nedeniyle Apple’ın izleyici olmayan ilk etkinliği olabilir, ancak iPhone üreticisi hala etkileyici bir gösteri yaptı. Apple, iPhone ve iPad’in etkinliktet pratikte baskın olmasıyla, gelecek yazılım güncellemelerinin temel özelliklerinden birkaçını açıkladı.

En iyi 10 iOS 14 özelliği

En İyi iOS 14 Özellikleri Neler?

Her zamanki gibi yeni iOS sürümlerinde olduğu gibi Apple, bu sonbaharda iPhone, iPad ve iPod touch’a gelen her şeyi demode edemedi. Ve her zaman olduğu gibi, etkinlik dışında kalan birçok heyecan verici tidbit var. Bundan sonra, Apple’ın zamanına sahip olmadığı en heyecan verici iOS 14 özelliklerinden birkaçını ele alacağız.

Yeni e-posta ve tarayıcı varsayılanları

Apple’ın slaytlarından birini veya Apple’ın iOS 14 ve iPadOS 14’ün yeni yayınlanan sayfalarını kaçırmış olabilirsiniz. Ancak iPhone ve iPad, kullanıcıların yeni varsayılan e-postaları ve tarayıcıları ayarlamasına izin verir. Bu, Mail veya Safari kullanmayan ve Apple’ın yaklaşan antitröst davalarında yardımcı olabilecek herkes için harika bir haber. Apple, özelliğin nasıl çalışacağını açıklamadı, ancak hepsi iPhone ve iPad’deki Ayarlar uygulamasına geliyor.

Geri dokunun

iOS 14’ün erişilebilirlik ayarlarında gizlenen yeni bir özellik olacak. İşlem oluşturmak için telefonun arkasına hafifçe vurabilirsiniz. Telefonun arkasına çeşitli eylemlerle ilişkilendirilebilecek çift ve üçlü dokunuşlar ekleyebilirsiniz. Ulaşılabilirlik, Ekran Görüntüleri, Siri veya Sessiz gibi özelliklerin tümü bu dokunuşlarla eşleştirilebilir.

En İyi iOS 14 Özellikleri Neler?

Beni Bul

Apple, Tile benzeri cihazlarını tam olarak piyasaya sürmedi, ancak şirket iOS14 duyurusunda, “yeni My Network aksesuar programı bul” ile üçüncü taraf ürünleri ve aksesuarları bulmanıza izin verecek şekilde Find My’in genişletileceğini söylüyor.

Yaklaşık Konum

Bu, uygulamalarla tam konumunuz yerine yaklaşık konumunuzu paylaşmanızı sağlayan yeni bir gizlilik özelliğidir. Bana sorarsan doğru yönde atılmış bir adım.

Kayıt göstergesi

Bir uygulama mikrofonu veya kamerayı her kullandığında, uygulamada ve Kontrol Merkezi’nde görsel bir kayıt göstergesi görünür. Bu, bir uygulamanın telefonun hassas bir özelliğine eriştiğini uyaran turuncu bir noktadır.

En İyi iOS 14 Özellikleri Neler?

Video modunda hızlı geçiş yapar

Video çözünürlüğü ve kare hızı gibi şeyleri değiştirmenize izin veren hızlı geçişler sayesinde iPhone’da video kaydetmek daha da kolay olacak.

Kameradaki ses düğmeleri

Ses seviyesi düğmeleri, fotoğraf çekerken eylemleri başlatmak için kullanılabilir. Seri çekimleri yakalamak için Sesi Aç düğmesine basın ve özelliği destekleyen cihazlarda QuickTake videosu yakalamak için Sesi Kıs düğmesine basın. QuickTake artık iPhone XR, XS ve XS Max’te çalışıyor.

Ayna özçekimleri

Bu başka açıklamalar gerektirmemelidir. Gelecekte özçekimlerinizi yansıtabileceksiniz.

Emoji Arama

Emoji klavyesi için bir arama alanı, şimdi kelimeleri veya kelime öbeklerini yazarak mükemmel emojiyi aramanızı sağlar.

APFS şifreli sürücü desteği

Bu özellik, harici sürücüleri hem iPhone’da hem de iPad’de APFS şifrelemesi kullanarak bağlamanızı sağlar.

:: iOS 14 Duvar Kağıtları [İndir]

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu