Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone Ekranını Bilgisayara Yansıtma

iPhone ekranını bilgisayara yansıtma bazı durumlarda işleri oldukça hızlandırabiliyor.

iPhone ekranını bilgisayara yansıtma, genellikle video, film, klip ya da fotoğraf gibi içeriklerin daha geniş ekran kapasitesi ile etkin bir şekilde kullanılabilmesine imkan sağlayan bir özelliktir.


iOS sürümüne sahip cihazlarda kablolu ya da kablosuz olmak üzere 2 farklı yöntem kullanılarak ekran yansıtılabilecektir. Elinde mevcut bir kablosu bulunmayan kullanıcıların belirli programları indirerek ekranı bilgisayara yansıtabilmesi mümkün olabilecektir.

iPhone Ekranı Bilgisayara Aktarabilen Programlar

iPhone ekranını bilgisayara yansıtma işleminin gerçekleştirilebilmesi için en çok kullanılan uygulamaların başında TeamViewer Quick Sport gelmektedir. Yansıtma işleminin yapılabilmesi için ilk olarak kullanıcıların her sürüme uygun olan bu uygulamayı indirebilmesi gerekecektir.

Kurulum sonrasında Setting olarak bilinen Ayarlar seçeneği tercih edilmelidir. Bu seçenek üzerinden ilk olarak Control Center, oradan da Customize seçeneği seçilmelidir.

Açılan bölümde Screen Recording ve Include bölümünü seçtikten sonra Denetim masasına giriş yapılmalıdır.

iPhone Ekranını Bilgisayara Yansıtma

Denetim masasına eklenen bu yeni uygulama cihazın ekranının bilgisayara aktarılabilmesini sağlayacaktır. Ekranını bilgisayara yansıtabilmek için LonelyScreen uygulaması da tercih edilebilmektedir.

Bu program indirildikten sonra uygulama üzerinde erişimlere izin verilmesi gereklidir. Daha sonra Iphone cihaz üzerinden Denetim masasına ulaşılmalıdır.

Denetim masasında yer alan Ekran yansıtma özelliği seçilerek açılan alanda LonelyScreen uygulaması tercih edilmelidir. Uygulamanın tercih edilmesi sonrasında cihaz otomatik olarak Windows ya da Mac sürümüne sahip bilgisayarı seçerek var olan ekranın yansıtılabilmesini sağlayabiliyor.

İşte Yansıtma Adımları

  • LonelyScreen uygulamasını indirin.
  • Uygulamanın erişimine izin verin.
  • iPhone’unuzdaki denetim merkezini açın.
  • “Ekran Yansıtma” kısayoluna dokunun.
  • LonelyScreen’i seçin.
Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu