Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone veya iPad’de Ekran Süresi Kapatma Nasıl Yapılır?

iPhone ekran süresi kapatma işlemi nasıl yapılır?

iPhone ve iPad’de ekran süresi özelliği kapatma işlemi nasıl yapılır? Rehberimizde iPhone veya iPad’de Ekran Süresi özelliğini nasıl tamamen kapatabileceğinizi göstereceğiz. iPhone’ların ekran süresi özelliği, kullanıcıların telefonlarında ne kadar süre harcadığını kontrol etmelerine yardımcı olur. Ancak, bazen bu özellik kullanıcıların işlerini yapmalarını engelleyebilir. Bu yazıda, iPhone’larda ekran süresi özelliğini nasıl kapatabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

nasıl yapılacağına dair adım adım talimatların tamamını okumak için okumaya devam edin. Ekran Süresi özelliği, iPhone veya iPad’inizde ne kadar zaman harcadığınızı izlemek için harikadır. Bu özelliği kullanarak, kendiniz veya çocuğunuz için kullanım alışkanlıkları hakkında bilgi edinebilir ve aynı zamanda sağlıklı kullanım alışkanlıklarını teşvik etmek için uygulama sınırları ekleyebileceksiniz .


Ekran Süresi kesinlikle harika bir özellik olsa da herkes için uygun olmayabilir. İPhone veya iPad’in cihazınızda ne kadar zaman geçirdiğinizi ve her bir uygulamada ne kadar zaman harcadığınızı izlemesini istemeyen biriyseniz, Ekran Süresi’ni kapatma seçeneğiniz vardır.

Ekran Süresi uygulamasının uygulama kullanım istatistikleri, paylaşılan cihazlarda bir gizlilik sorunu olabileceğinden, kullanıcılar ayrıca başkalarıyla paylaştıkları cihazlarda Ekran Süresi’ni kapatmak isteyebilir.

iOS Ekran Süresi Özelliğini Kapatma

iPhone veya iPad’de Ekran Süresi’ni kapatma adımları aşağıda verilmiştir.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve ‘ Ekran Süresi ‘ seçeneğine dokunun .
  • Ekran Süresi sayfasındayken tamamen aşağı kaydırın ve ‘ Ekran Süresini Kapat ‘ seçeneğine dokunun .
  • Şimdi bir onay istemi alacaksınız. Onaylamak için Ekran Zamanını Kapat üzerine dokunun .
  • İşte bu, iOS cihazınızda Ekran Süresi özelliği artık kapatıldı. Özellik devre dışı bırakıldıktan sonra Ekran Süresi artık kullanım istatistiklerinizi raporlamayacak ve uygulanan tüm sınırlar otomatik olarak kapanacaktır.

Önceki tüm kullanım istatistikleri sıfırlanacak ve Ekran Süresi’ni tekrar açsanız bile görünmeyecektir.

Ayarlar Uygulamasını Açın

Ekran süresi özelliğini kapatmak için, Ayarlar uygulamasını açmanız gerekiyor. Ayarlar uygulamasını ana ekrandan bulun ve tıklayın.

Ekran Süresi’ni Seçin

Ayarlar uygulamasında, “Ekran Süresi” seçeneğini bulun ve tıklayın.

Ekran Süresi’ni Kapatın

“Ekran Süresi” seçeneğini seçtikten sonra, açılan ekranda “Ekran Süresi” seçeneğini kapatmak için “Kapat” düğmesine dokunun. Bunu yaptığınızda, iPhone’unuzdaki ekran süresi özelliği devre dışı kalacaktır.

Ekran süresi özelliğini kapatmanız durumunda, artık telefonunuzda harcadığınız zamanı takip edemezsiniz. Ancak, bu özelliği tekrar etkinleştirmek isterseniz, yine Ayarlar uygulamasını açın, “Ekran Süresi” seçeneğini seçin ve “Aç” düğmesine dokunun.

Sonuç olarak, iPhone’lar kullanıcıların ekran süresini takip etmelerine yardımcı olan birçok özellik sunar. Ancak, bazen bu özellikler işlerinizi yapmanızı engelleyebilir. Bu yazıda, iPhone’larda ekran süresi özelliğini nasıl kapatabileceğinizi adım adım anlattık. Ekran süresi özelliğini kapattığınızda, telefonunuzda harcadığınız zamanı takip edemezsiniz, ancak bu özelliği tekrar etkinleştirmek istediğinizde, aynı adımları takip edebilirsiniz.

iPhone veya iPad'de Ekran Süresi Kapatma Nasıl Yapılır?

Ekran Süresi Yeniden Açma

Ekran Süresi özelliğini de kolayca açabilirsiniz. Aşağıdaki talimatları uygulamanız yeterlidir.

  • Ayarlar uygulamasını açın ve Ekran Süresi’ne gidin.
  • ‘Ekran Süresini Aç’ seçeneğine dokunun.
  • Devam düğmesine basın ve sonraki sayfadan Bu Benim iPhone’um’a dokunun. Bir Çocuğun iPhone’u olması durumunda ‘Bu Çocuğumun iPhone’u’ üzerine dokunun.
  • Ekran Süresi özelliğini açtıktan sonra, tek bir uygulama için bile uygulama sınırları ve cihazınız için kesinti süresi kısıtlamaları ekleyebileceksiniz

iPhone veya iPad'de Ekran Süresi Kapatma Nasıl Yapılır?

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
3

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

  1. Benim ekran sürem kapalı olduğu halde kendi kendine bir anda uygulamalarıma sınır koyu ve şifreyi doğru girsem bile beni uygulamadan atıyor. Ekran sürem şuan kapalı gözüküyor telefonu bile sıfırladım ama gitmedi. Ne yapmalıyım?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu