«
  1. Ana sayfa
  2. Akıllı Telefon Haberleri
  3. JEDEC, Akıllı Telefonlar İçin LPDDR5 RAM Modülünü Duyurdu

JEDEC, Akıllı Telefonlar İçin LPDDR5 RAM Modülünü Duyurdu

LPDDR5 RAM

JEDEC, nihayet JESD209 LPDDR5’in yayınlandığını duyurdu. 

En sonunda 6400 MT / s I / O hızında çalışacak, LPDDR4’ün ilk sürümünden % 50 daha yüksek olacak ve akıllı telefonlar, tabletler ve ultra mobil cihazlar gibi mobil bilgi işlem cihazları da dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için bellek hızını ve verimliliğini önemli ölçüde artıracak LPDDR5 RAM modülü tanıtıldı.

Ek olarak, LPDDR5 otomotiv gibi kritik iş uygulamaları için tasarlanmış yeni özellikler sunuyor. JEDEC’in JC-42.6 Low Power Memories Alt Komitesi tarafından geliştirilen LPDDR5, JEDEC web sitesinden indirilebilir. Önemli performans iyileştirmesi elde etmek için, LPDDR5 mimarisi yeniden tasarlandı; 16Banks programlanabilir mimariye ve çok saatli mimariye geçiyor.

jedec LPDDR5 RAM

LPDDR5, veri iletimini azaltarak sistem güç tüketimini iyileştirmek için iki yeni komut tabanlı işlem sunuyor: Veri Kopyalama ve Yazma-X. Veri Kopyala komutu, LPDDR5 cihazına, tek bir G / Ç piminde iletilen verileri diğer G / Ç pimlerine kopyalamasını ister. Yazma-X komutu cihaza tümü veya tümü sıfırı belirli bir adrese yazması talimatını vermekte ve SoC’den LPDDR5 cihazına veri gönderme ihtiyacını ortadan kaldırmakta. Bu yeni komutlarla veri aktarımını azaltmak, genel sistem güç tüketimini azaltmaya yardımcı olacaktır.

Otomotiv gibi bitişik pazarlarda veri güvenilirliği ihtiyacını ele almak için, LPDDR5, SoC ve DRAM arasındaki arabirimde Bağlantı Hatası Düzeltme Kodu (ECC) desteğini sunuluyor. WCK ve Okuma Strobe (RDQS) saat mimarisi ile birlikte gelir ve daha yüksek veri hızını desteklemek için ekleniyor. Eklenen düşük güç özellikleri Çekirdek ve G / Ç için dinamik frekans ve gerilim ölçeklendirme, seçilebilir diferansiyel ve tek uçlu CK, WCK ve RDQS, kısmi dizi kendini yenileme ve otomatik yenileme ve düşük güç okuma / yazma işlemlerini içerir. Veri Kopyalama ve Yazma-X işlevleri.


Bir Cevap Yaz

Buğra Noyan Hakkında

Buğra Noyan

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu olan, akıllı telefonlara düşkün, Android gurusu ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta. mobil fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *