iPhone Düşük Güç Modu Bataryaya Zarar Veriyor mu? - TeknoDiot.com

iPhone Düşük Güç Modu Bataryaya Zarar Veriyor mu?

Abone Ol 

Apple iPhone telefonlarda ilk seriden itibaren bulunan Düşük Güç Modu hakkında internette, bloglarda, forumlarda birçok söylenti var ve bu konu hakkında değerli takipçilerimiz için şeker tadında bir makale hazırladık, detaylar bu haberimizde!

Özellikle düşük pil modunun telefonun bataryasına ciddi bir şekilde zarar verdiğini ve pil sağlığını olumsuz anlamda etkilediğini yani düşürdüğü yönündeki söylemleri çok sık şekilde herkesin kafasında bir soru işareti bırakıyor ve her kullanıcıdan ayrı bir fikir çıktığında olay sarpa sarmaktan başka bir şey olmamakla insanların merakını git gide artırmaya devam ediyor.

iPhone düşük güç modu, temelinde sürekli interneti kullanan arka plan uygulamalarının (konum servisi, mail alışverişi, indirme işlemleri) kapatarak güç tasarrufu sağlayan ve kullanıcılar tarafından beğenilen bir özelliktir.

iPhone Düşük Güç Modu Bataryaya Zarar Veriyor mu?

Apple yetkili servis sağlayıcıları ve iPhone bakım noktalarında yapılan araştırmalara göre düşük güç modunun telefon bataryasına olumsuz bir etkisi olmadığı saptanmıştır. iPhone bataryasına zarar veren en büyük etkenler ise farklı şarj cihazlarının (orijinal olmayan şarj aletleri vb. gibi şarj aletlerinin kullanımı) ve orijinal olmayan araç şarj cihazlarının kullanılmasıdır.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Telefonu güç tasarrufu modunda kullanmak normal kullanımdan farksızdır. Bu sonuçla beraber Apple iPhone kullanıcılarının tabiri caizse yüreğine su serpilmiştir. Kısaca özetleyecek olursak bu durumu kullanıcıların içi rahat bir şekilde kullanım sağlayabilirler.

Düşük Güç Modu Nasıl Açılır?

Haberimize küçük bir detayı eklemeden sonlandırmak istemedik ve Apple iPhone kullanıcıları için düşük güç modu nasıl açılır, nasıl kapatılır ona bakalım;

Öncelikle telefonu açtığımızda ayarlara gidelim ve pili bulana aşağı doğru kaydıralım. Pili bulduğumuzda pile giderek 2. satırda düşük güç modu seçeneğini göreceksiniz. O buton kapalıysa eğer düşük güç modu kapalıdır kapalı olan kısma dokunduğunuzda yeşil buton olduysa o an düşük güç modu açılmıştır. Keyifli kullanımlar, bizleri takibe devam edin!

Göz atın:   Pil Kapasitesi ve Şarj Hızı: Hangisi Daha Önemli?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu