iPhone Almak İçin Böbreğini Sattı, Hayatı Karardı!

iPhone Almak İsteyen Genç Böbreğini Sattı, Hayatını Diyaliz Makinesinde Geçiriyor!

Abone Ol 

Sosyal medya üzerinde hep karşımıza çıkan böbrek satıp iPhone almak şakaları sonunda gerçek oldu.

takipçi satın al
takipçi satın al

Yıl 2010 ve Steve Jobs’ın ölmeden önce son olarak tanıttığı iPhone 4 modeli tarihe geçmişti. iPhone 3 modelinden farklı bir tasarım deneyen Apple’ın bu modeli dünyada çok tutulmuştu. 2011 yılında 17 yaşında bir lise öğrencisi olan Xiao Wang, okul arkadaşlarına hava atmak için inanılmaz bir yol seçti.

iPhone 4 satın almak için böbreklerinden birini yasa dışı çalışan bir yeraltı kliniğine sattı.  O zaman için iPhone 4 almasına fazlasıyla yetecek olan 3,200 dolarlık bu anlaşmayı yaptı ve böbreğinin tekini satmıştı. Xiao Wang‘ın ameliyat olduğu konum, yeterli bir şekilde sterilize edilmediği için Wang’ın böbreklerinden birisi enfeksiyon kaptı.

iPhone Almak İsteyen Genç Böbreğini Sattı, Hayatını Diyaliz Makinesinde Geçiriyor!

Bundan dolayı ömür boyu diyaliz makinesine bağlı kalacağı belirtiliyor. İşin kötü yanı, gencin ailesinin diyaliz masraflarını karşılayabilecek kadar parası yok ve teşhiste çok geç kalındığı için hayati risk bulunuyor. 7 yıl önce büyük bir hevesle aldığı iPhone 4 ise artık değer biçilemeyecek kadar eski. Asya basınında gündeme oturan bu olay iPhone 4 almak için bile yeterli maddi kaynağa sahip olmayan ailesi, diyaliz masrafları sonrası daha kötü bir duruma geldi.

Göz atın:   iPhone Güncellemesi Nasıl Geri Alınır?

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu
teknodiot youtube
Oyuncu Ekipman İnceleme Videolarını Kaçırmayın!
Oyuncu Ekipman İnceleme
Videoları!
ABONE OL