Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 16 Pro Max’in Prototipi Ortaya Çıktı: iPhone 15 Pro Max’den Daha Büyük!

iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max: Daha Büyük Ekranlar ve Yeni Özellikler Geliyor

En son söylentilere göre Apple, iPhone 16 Pro ve iPhone 16 Pro Max‘in ekran boyutlarını sırasıyla 6.3 inç ve 6.9 inç olarak artıracak. Yeni iPhone’ların maketlerini daha önce görmüştük, ancak şimdi iPhone 16 Pro Max‘in ne kadar büyük olacağını daha iyi anlamamızı sağlayan yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Bu fotoğraflarda, iPhone 16 Pro Max maketi ile iPhone 15 Pro Max yan yana gösteriliyor.

iPhone 15 Pro Max ve iPhone 16 Pro Max Boyut Karşılaştırması

Bilmeyenler için, maket üniteler genellikle ürünün gerçek boyutlarına sahiptir. Bu sayede aksesuar üreticileri, cihaz piyasaya sürülmeden önce uyumlu ürünler geliştirebilirler. Majin Bu tarafından X platformunda paylaşılan fotoğraflar, gerçek bir iPhone 15 Pro Max’i yeni 16 Pro Max maketiyle yan yana karşılaştırıyor.


iPhone 15 Pro Max, 6.7 inçlik bir ekrana sahip. Yani bir sonraki nesil ekran sadece 0.2 inç daha büyük olacak. Peki, bu gerçek hayatta nasıl bir fark yaratacak?

Fotoğraflara bakıldığında, iPhone 16 Pro Max mevcut Pro Max modeline göre aslında çok da büyük görünmüyor. İki modeli yan yana koyduğunuzda, aradaki farkı görebilirsiniz, ancak bu fark çok belirgin değil. Bu 0.2 inçlik artışın, kullanıcıların ekranında daha fazla arayüz elemanı görüntülemelerine olanak tanıyacağı pek düşünülmüyor.

Elbette, daha büyük telefonları sevenler, biraz daha büyük bir ekrana sahip olmaktan memnun olacaklar. Ancak, mevcut boyutun zaten yeterince büyük olduğunu düşünenler, boyutun tekrar artmasından pek memnun kalmayabilirler.

iPhone 16 Pro Max'in Prototipi Ortaya Çıktı: iPhone 15 Pro Max'den Daha Büyük!

iPhone 16 ile İlgili Son Söylentiler

Daha büyük ekranların yanı sıra, iPhone 16 Pro ve 16 Pro Max’in başka donanım yükseltmeleri ile geleceği de söylentiler arasında. Bu yükseltmeler arasında daha büyük piller, daha hızlı Wi-Fi ve 5G, M4 tabanlı yeni A18 Pro çip, Capture butonu, yeni 48 MP ultra geniş kamera ve daha küçük iPhone 16 Pro’da 5x telefoto lens bulunuyor. Yeni telefonların Apple tarafından Eylül ayında duyurulması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu