Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 16 Pro’nun Gelecek Yıl Ekran Altı Face ID Özelliğine Sahip Olacağı Söylentileri

The Elec’e göre iPhone 16 Pro, daha kullanışlı ekran alanı sağlamak için ekran altı Face ID teknolojisine sahip olacak. Yayınlanan bir rapor, Apple’ın “Face ID” kimlik doğrulaması için gerekli bileşenleri 2024’te doğrudan “iPhone” ekranının altına taşıyacağını açıklıyor. “Face ID” için TrueDepth kamera kullanılmadığında ekranın altında görünmeyecek ve bu kamera, iPhone ile sorunsuz bir şekilde bitişik görünecek.

Rapor, ön kamera için ekrandaki deliğin “iPhone” 16 Pro’da kalacağını, ancak genel ekran alanı ve daldırma hissinin iyileştirileceğini açıkladı. Ekran altı teknolojisi henüz hazır olmadığı için ekran kesiklerinin iPhone 14 Pro’dan iPhone 15 Pro‘ya kadar aynı kalacağını da sözlerine ekledi .


Ayrıca, ‌iPhone 15‌ serisindeki dört modelin de Dynamic Island’ı sunacağı ve özelliği ‌iPhone 14 Pro‌ ve ‌iPhone 14 Pro‌ Max’ten 2023’ün sonlarında iki standart modele genişleteceğine dair söylentileri doğruladı.

Ayrıca gelecekte, rapor, Apple’ın ekran altı “Face ID” teknolojisini uygulamaya koyduğunda, bir panel altı kamerayı (UPC) benimsemeye geçeceğini ve böylece şu anda “iPhone” üzerinde bulunan tüm ekran kesintilerini ortadan kaldıracağını ekledi.

Geçen yıl “iPhone 14 Pro” ve “iPhone 14 Pro” Max’te Dynamic Island ile görüldüğü gibi, iPhone 14 ve “iPhone 14” Plus’ta aynı “çentik” bırakılmışken, Pro modelleri bu türden yeni ekran yeniliklerinde ilk olacak. iPhone 13 olarak . Bu aynı zamanda, ekran kesiklerinin ve alt panel teknolojisinin her yapılandırmasının, cihaz 2027 civarında bir zamanda toplam kullanılabilir ekran alanına sahip olana kadar her bir “iPhone”da maksimum iki nesil boyunca devam edeceği anlamına gelir.

Apple, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülmesi planlanan dört iPhone 15 serisinin hepsine delikli ekran uyguluyor. Geçen yıl iPhone 14 serisinde 2 tip olan delikli gösterim uygulanan model sayısı, bu yıl iPhone 15 serisinde 4 tipe çıkacak. ‘Under Panel Face ID’nin önümüzdeki yıl iPhone 16 serisinin en üst serisinden uygulanması bekleniyor. Apple, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek dört iPhone 15 serisinin tamamına delikli ekran uygulama planını onayladı.

Geçen yıl Apple, iPhone 14 serisinin en üst serisi olan Pro ve Pro Max modellerine delikli ekran uygulayarak ‘Dynamic Island’ adlı bir özelliği tanıtmıştı. Ön kamera modülü ve kullanıcı yüz tanıma teknolojisi ‘Face ID’ için alan sağlamak üzere iki delik açıldı ve bu modüllerin etrafında çeşitli işlevleri gerçekleştirmek üzere bir tür ‘ada’ oluşturmak için yazılım kullanıldı.

출처 : 전자부품 전문 미디어 디일렉(http://www.thelec.kr)

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu