Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, iPhone’da Çentiği Ortadan Kaldırmaya Kararlı

Apple, çentiği ortadan kaldırmaya kararlı ve120 Hz delikli ekranı test ediyor.

Apple kısa süre önce iPhone 13 serisini piyasaya sürdü ve satışları oldukça iyi oldu. Şu an itibariyle dizinin teslim tarihi dört hafta, bu da popülaritesini açıklamaya yetiyor.


Ancak iPhone 13 birçok yönden özel değil. 2017’den beri tüm iPhone’ların eski tasarımını koruyor. Tek fark, daha küçük çentik ve arka kamera düzeni. Ancak Apple, iPhone 14 serisinden önemli değişiklikler yapmaya hazırlanıyor.

Popüler Weibo sızıntısı @DCS’ye göre, D85x kod adlı yeni bir iPhone, delikli kamera ekranını test ediyor. Ayrıca, test edilen bu ekran 120Hz yenileme hızını destekliyor. Bu, test edilen böyle bir iPhone’un ilk raporu ve oldukça erken. Apple şu anda 120Hz yenileme hızı ekranını test ediyorsa, yaklaşan iPhone 14 serisi muhtemelen bu ekranı kullanabilir. Tabii ki, bu ancak testler başarılı olursa gerçekleşebilir.

Apple’ın delik tasarımı biraz farklı olacak

@iceuniverse’den gelen bir sızıntıya göre iPhone 14, fark yaratan delikli bir tasarım kullanacak. Çentik tamamen silinecek olsa da, Face ID işlevini korumak için Apple ekranın üst kısmında iki alan bırakacak. Deliklerden biri yatay hap şeklindeyken diğeri yuvarlaktır. Apple, normal ön kameranın yanı sıra Face ID bileşenleri nedeniyle bu iki açıklığı kullanacak.

Apple, iPhone'da Çentiği Ortadan Kaldırmaya Kararlı

Bu tasarım açıkçası iPhone 14 serisinin ekran-gövde oranını daha da artıracak. Ancak, pek çok kişi iPhone 14 serisinin delikli desenini beğenmeyecek. Bu, böyle bir delik tasarımı kullanan ilk akıllı telefon. Bu delik tasarımının ilk değerlendirmelerine göre, birçok Weibo kullanıcısı bunun tarihteki en çirkin delik olduğuna inanıyor. Yine de Apple’a yeni bir şey yapma şansı verirse, şirket muhtemelen tasarımı kullanacak.

Bununla birlikte, Apple’ın bu delik düzenini geliştirmek için hala yeterli zamanı var. Apple’ın bu “çirkin” şemadan vazgeçip daha güzel bir tasarım getirmesi de mümkün. iPhone 14 serisinin mini modellerin önüne geçeceğini belirtmekte fayda var.

Bu, yaklaşmakta olan iPhone’ların yalnızca üç modeli elinde tutacağı anlamına geliyor. Ancak dördüncü bir “Max” modelinin olacağına dair haberler var. Bu model, Pro modelinden daha aşağıda, ancak normal iPhone’dan daha yüksekte konumlandırılacak. Tüm iPhone 14 serileri muhtemelen 120Hz yüksek yenileme hızını destekleyecek ve dört gözle beklemeye değer.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu