Tiktok Takipçi Satın Al

Rapor: iPhone 13 Serisinin Tamamı Sensör Kaydırma OIS Kullanacak

Tüm iPhone 13 modelleri daha iyi görüntü sabitleme ve iyileştirilmiş fotoğraf kalitesi sunmalıdır.

Apple’ın mevcut iPhone 12 telefonlarının en iyi fotoğrafçılık özelliklerinden birini bu yılki iPhone 13 serisine getireceği bildiriliyor: sensör kaydırmalı kamera sabitleme.

DigiTimes raporunun tam yayından önce yayınlanan bir önizlemesine göre , sensör kaydırmalı optik görüntü sabitleme (OIS), 2021’de piyasaya sürülecek tüm yeni iPhone modellerine geliyor. Ne yazık ki, özelliğin de olup olmayacağı hakkında ayrıntılı bilgi yok arka taraftaki üç kameranın hepsinde görünür veya geniş lensle sınırlı kalır.


Bununla birlikte, Kore endüstri yayını ETNews’e göre , en az iki iPhone 13 modeli (muhtemelen Pro modelleri), sensör kaydırma sürümü için normal OIS’yi değiştirecek.

iPhone ölçeğinde DSLR teknolojisi

iPhone hayranları şüphesiz iPhone 13’ün sensör kaydırma stabilizasyonu gibi gelişmiş fotoğrafçılık özelliklerini farklı modellere daha eşit dağıtacağını takdir edecekler.

Apple, ilk olarak 2020’deki en büyük iPhone’u olan iPhone 12 Pro Max’te sensörle stabilize edilmiş bir kamera kullandı. “Camerus Maximus” sloganı altında tanıtılan iPhone 12 Pro Max, geniş bir alanda sensör kaydırmalı kamera sabitleme teknolojisi ile birlikte daha büyük bir sensör sunuyor.

iPhone’lar ağırlıklı olarak tüm kamera aksamını dört yöne hareket ettirmek için mıknatıslar kullanan OIS’yi kullanır. Bu, deklanşöre basıldığında titremeye ve el hareketine karşı yardımcı olur. Sonuç olarak, OIS olmadan olduğundan daha sabit fotoğraflar ve videolar elde edersiniz.

Rapor: iPhone 13 Serisinin Tamamı Sensör Kaydırma OIS Kullanacak

Kullanıcılara Gerçekten İstediklerini Verme

Peki, Apple ne zaman sensör kaydırma dengelemesini diğer iPhone kameralarına genişletebilir? Bize sorarsanız, bu yıl olmayacak. Apple, diğer tüm modellere uygulamadan önce amiral gemisi bir cihaza özel bir teknoloji parçası getirmesiyle tanınıyor.

Örneğin, çift lensli bir kamera, diğer iPhone’lara genişlemeden önce ilk olarak iPhone 7 Plus’a girdi. Ya da şimdi iPhone’larda norm olan OLED ekranları ele alalım: 2017’de yalnızca üst düzey iPhone X lüks bir OLED tabanlı Retina ekran sağladı. Aynı yıl piyasaya sürülen iPhone 8, daha ucuz, daha az etkileyici LCD paneline bağlı kaldı.

Apple muhtemelen sensör kaydırmalı kamera teknolojisini tüm iPhone 13 serisine getirecek, ancak şirketin bunu geniş lensle sınırlı tutabileceğini düşünüyoruz. Ancak iPhone 14 veya sonraki bir modelle Apple, tüm kameralarda sensör kaydırma varyantı için normal OIS’yi değiştirmek akıllıca olacaktır. Ancak bu gerçekleşene kadar, daha iyi iPhone fotoğrafçılığı ve sensör kaydırma stabilizasyonu elde etmek, en pahalı Apple telefonunu satın almak anlamına gelecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu