Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Telefonu iPhone XR Oldu! - TeknoDiot.com

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Telefonu iPhone XR Oldu!

Abone Ol 

Counterpoint Research’a göre, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde dünya çapında en çok akıllı telefon satışının Apple ait olan iPhone XR olduğunu açıkladı!

Counterpoint Research tarafından hazırlanan rapora göre, iPhone XR geçtiğimiz Eylül ayında küresel anlamda en çok satan akıllı telefon olduğunu açıkladı. Yüzde üçlük bir pazar payı elde eden iPhone XR aynı zamanda 2018’in 4. Çeyreğinden bu yana küresel olarak her çeyrekte en çok satan akıllı telefon olma başarısını gösterdi.

Counterpoint, iPhone XR çeyrek boyunca tek başına Apple’ın toplam satışlarının dörtte birinden fazlasına katkıda bulundu. Bu sayede iPhone XR tüm pazarlarda en çok satan akıllı telefon listesinin başında yer aldı.

Apple ayrıca, çeyrek boyunca satışı arttırmak için XR’ın Çin ve diğer bölgelerdeki fiyatlarında indirime giderek kullanıcıların bu cihazı seçmesine sebep oldu. iPhone XR’ın yanında listeye bu yıl Eylül ayında çıkarılan %1.6’lık pazar payı ile iPhone 11 katıldı.

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

En çok satan 10 akıllı telefon listesinde Samsung‘un üç, Oppo’nunda üç olmak üzere toplam da altı model listede yer aldı. Listenin son ikilisini Xiaomi Redmi 7A ve Huawei P30’dan oluşuyor.

Bu Yılın En Çok Satan Akıllı Telefonu iPhone XR Oldu!

Counterpoint Research, Redmi 7A’nın Hindistan’da yaptığı satıştan dolayı listede yer aldığını bildirdi ve bu satış sayesinde 2019’un üçüncü çeyreğinde toplam satışların yarısından fazlasına katkıda bulunmuş oldu

Göz atın:   Huawei P30 Pro, MWC 2019 Şangay'da Büyük Ödülle Döndü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu