Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 12, Gelişmiş Face ID, 3D ToF Kamera Özelliklerine Sahip Olacak

iPhone 12‘nin fotoğrafçılığı iyileştirmek ve fotoğraf uygulamasına artırılmış gerçeklik özellikleri eklemek için 3D ToF geliştirimeleri olacak.

iPhone 12‘nin, 5G desteği gibi yeni özelliklerle birlikte güncellenmiş bir tasarım ve gelişmiş donanım getirmesi bekleniyor.


5G desteğine ek olarak, Barclays’teki analistlerden gelen yeni bir rapora göre iPhone 12’nin geliştirilmiş Face ID ve 3D ToF (Uçuş Zamanı) kamera ile birlikte geldiği söyleniyor. iPhone 12’nin arkasındaki ToF kamera, kamera uygulaması için daha iyi derinlik haritalaması ve artırılmış gerçeklik özellikleri sunacak.

Barclays raporuna göre Apple, Face ID cihazında bir çeşit donanım yükseltmesi sunacak. Bunun ne anlama geldiği henüz belli değil, ancak Apple’ın yüz tanıma özelliğini zaten olduğundan daha hızlı ve daha doğru hale getirmek için iPhone 12’deki Face ID sensörünü yükseltmesi muhtemel.

iPhone 12 kamera özellikleri geliştirilmiş olacak

Apple’ın iPhone 11’i, iOS 13 ile yapılan işlem ilerlemelerine dayalı olarak Face ID’de iyileştirmeler gördü, ancak bu ilerlemeler tamamen yazılım tabanlıydı ve yeni donanımla ilgisi yoktu.

iPhone 12, Gelişmiş Face ID, 3D ToF Kamera Özelliklerine Sahip Olacak

iPhone 12 telefonlarındaki yeni ToF sensörleri, arka kamera ile alanın 3B haritalanmasını kolaylaştırmak ve yeni artırılmış gerçeklik özellikleri getirmek için muhtemelen uygulanacak. Apple’ın ayrıca bir iPhone 5-esque düz kenar tasarımı getiren bir tasarım revizyonu sunması ve 5G bağlantısının yeni nesil iPhone’un ana çekişi olması bekleniyor.

2020’nin yeni iPhone’larının, iPhone X’in piyasaya sürülmesinden bu yana cihazlara daha sağlam bir güncelleme sunması bekleniyor. 5G desteğine ek olarak, iPhone 12 Pro modellerinin 6GB RAM ile geldiği söyleniyor. iPhone 12 modellerinin yeni bir A14 yonga seti ile güçlendirilmesi bekleniyor ve analist Ming-Chi Kuo, iPhone 12 fiyatlarının 50 dolardan fazla artırılmayacağını belirtti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu