TeknoDiot.com
   
   
Anasayfa » Akıllı Telefon Haberleri » iPhone 12 Ekranları Samsung Tarafından Sağlanacak

iPhone 12 Ekranları Samsung Tarafından Sağlanacak

iPhone 12 Ekranları Samsung Tarafından Sağlanacak

Samsung Display’in iPhone 12 serisi için OLED ekranın yaklaşık yüzde 80’ini sağlaması bekleniyor.

Daha önce, bu yılın yeni iPhone’unun (iPhone 12) toplam dört modeli olduğu bildirildi: biri 5.4 inç ekrana sahip olacak, iki model 6.1 inç ekranla gelecek ve biri 6.7 inç daha büyük olacak.

Dört iPhone’un hepsi OLED panellerle gelecek ve hepsi 5G ağ özelliğini destekleyecek. Bu yılın ilerleyen saatlerinde geldikleri söyleniyor. Digitimes, salgının etkisi ve OLED üretim kapasitesindeki önemli artış nedeniyle, Mini LED’e dayanan yeni ürünlerin 2020’de önemli ölçüde iyileştirilmediğini söyledi. Bu nedenle Apple, OLED panel ekranını iPhone 12 ‘nin hedef cihazı olarak seçti.

Geçen hafta, ekran analisti Ross Young tarafından yayınlanan bir rapor, bu yılki yeni iPhone’un Samsung’un ve Samsung’un dört yeni iPhone’un üçü için paneller sunacağı LG Display’in OLED panellerini kullanacağını gösterdi.

4 farklı iPhone 12 modeli gelecek!

5.4 inç yeni iPhone modeli, 6.1 inç  Pro ve 6.7 inç  Pro Max’in Samsung Display’in esnek OLED panellerini kullanacağını söyledi. Aynı zamanda 6.1 inçlik  Max, BOE ve LG Display’den yolumuza çıkan OLED panelleri olacak.

iPhone 12 Ekranları Samsung Tarafından Sağlanacak

iPhone 12 Ekranları Samsung Tarafından Sağlanacak

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei P30 Lite, EMUI 10 Güncellemesi İçin Kolları Sıvadı

Buğra Noyan

Müjde! Instagram Android Uygulamasına Karanlık Mod Geldi!

Buğra Noyan

Minecraft Earth Android Beta Sürümüne Kayıtlar Başladı!

Adil Anıl Öktem

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.