Tiktok Takipçi Satın Al

iPhone 11 Pro, 7.500 Dolarlık Canon Fotoğraf Makinesiyle Karşı Karşıya!

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 11 Pro modeli, Canon DSLR fotoğraf makinesiyle pozlarını paylaştı!

iPhone 11 Pro ve Pixel 4 kameraları, özellikle gece modu testleri ve daha fazlasıyla rekabet etmek dahil olmak üzere bugüne kadar sayısız farklı senaryoda teste tabi tutuldu. Şimdi, YouTuber Matti Haapoja iPhone 11 Pro’yu 7.500 dolarlık bir DSLR fotoğraf makinesine karşı teste soktu.


Aşağıdaki videoda Haapoja, iPhone 11 Pro’yu Canon 1DX Mark II ile karşılaştırıyor. Yan yana beş görüntü gösterir, ardından hangisinin Canon ile hangilerinin iPhone 11 Pro ile çekilmiş olduğunu gösterir. Videoda, iPhone 11 Pro’nun cesaretini sergileyen çok sayıda başka karşılaştırma çekimi de var.

Video notunda yer alan yorum yapanların çoğu gibi, Canon ile hangi fotoğrafın çekildiğini ve iPhone 11 Pro ile hangi fotoğrafın çekildiğini anlatmanın en kolay yolu arka plana ve bokeh efektine bakmaktır. Örneğin, iPhone 11 Pro görüntülerinden bazılarında, bokeh efekti biraz daha abartılmıştır ve bazen görüntünün uzak köşelerinde kaybolur.

iPhone görüntüsünü Canon görüntüsünden ayırmak kolay olsa bile, bu tür bir karşılaştırmanın bile yakın olması dikkat çekicidir. Canon 1DX Mark II, düşük kaliteli konfigürasyonlarında bile, iPhone 11 Pro’nun çok üstünde fiyatlandırılan yüksek kaliteli bir DSLR’dir. Bu, şimdiye kadar böyle bir kıyaslamanın en kolay yolu.

Aşağıdaki videoyu izleyin ve yorumlarda doğru olarak kaç resim tahmin ettiğinizi bize bildirin. İPhone 11 Pro’nun performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?

iPhone 11 Pro vs Canon 1DX Mark II

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

3 Yorum

  1. Bence telefon sektörü bir kamera şirketini geçecek kadar gelişmedi sonuçta büsbüyük bi lensi olan kamera

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu