TeknoDiot.com
 
 
Anasayfa » Yazılım Haberleri » iOS Haberleri » iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Google, iOS’ daki Google Haritalar için Gizli modun bugün yayına girdiğini duyurdu. Google, bu özelliği Mayıs ayında I/O geliştirici konferansında duyurdu ve Android’ de Google Haritalar için zaten kullanılıyordu.

Gizli mod, Chrome tarayıcısında olduğu gibi çalışır. Açık olduğunda, bir konum arayabilir veya bir yere gidebilirsiniz. Google bu bilgileri Google hesabınıza kaydetmez. Arama çubuğundaki profil resminize dokunarak ve ardından “Gizli Modu aç” seçeneğine dokunarak Gizli modu açabilirsiniz.

iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Google Haritalar, kendi Gizli kipine sahip tek uygulama değil. 2018 yılında Google , Android‘ deki YouTube uygulamasına bir Gizli mod getirmişti. Uygulama içi Gizli modlar, kullanıcılarına Google’ ın uygulamalarından birini mobil web üzerinden kullanmayı tercih ediyorlarsa daha fazla gizlilik seçeneği sunmanın önemli yoludur.

Google ayrıca, gelecek ay Android kullanıcılarının Google Haritalar zaman çizelgesinden ve konum geçmişinden bilgileri toplu olarak silme özelliğini kullanacağını duyurdu. E-postaları toplu olarak arşivlerken, Google’ ın blogundaki bu resme dayanarak silmek istediğiniz yerlere dokunabileceksiniz.

iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Epic Games, Kullanıcılarına 60 TL Değerinde İndirim Kuponu Dağıtıyor!

Yusuf Karcılar

Çok Uygun Fiyatlı Huawei Honor 7X Sızdı!

Buğra Noyan

Bu Zararlı Android Uygulamalarını Hemen Silin!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.