iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Google, iOS’ daki Google Haritalar için Gizli modun bugün yayına girdiğini duyurdu. Google, bu özelliği Mayıs ayında I/O geliştirici konferansında duyurdu ve Android’ de Google Haritalar için zaten kullanılıyordu.

Gizli mod, Chrome tarayıcısında olduğu gibi çalışır. Açık olduğunda, bir konum arayabilir veya bir yere gidebilirsiniz. Google bu bilgileri Google hesabınıza kaydetmez. Arama çubuğundaki profil resminize dokunarak ve ardından “Gizli Modu aç” seçeneğine dokunarak Gizli modu açabilirsiniz.


iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Google Haritalar, kendi Gizli kipine sahip tek uygulama değil. 2018 yılında Google , Android‘ deki YouTube uygulamasına bir Gizli mod getirmişti. Uygulama içi Gizli modlar, kullanıcılarına Google’ ın uygulamalarından birini mobil web üzerinden kullanmayı tercih ediyorlarsa daha fazla gizlilik seçeneği sunmanın önemli yoludur.

Google ayrıca, gelecek ay Android kullanıcılarının Google Haritalar zaman çizelgesinden ve konum geçmişinden bilgileri toplu olarak silme özelliğini kullanacağını duyurdu. E-postaları toplu olarak arşivlerken, Google’ ın blogundaki bu resme dayanarak silmek istediğiniz yerlere dokunabileceksiniz.

iOS İçin Google Haritalar’ da Gizli Mod Yayınlanıyor!

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu