Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 9 Sürümüne Sahip Apple Ürünlerinde FaceTime Artık Kullanılmayacak!

Apple, bu hafta başında iOS 13.4’ü birkaç yeni özellikle piyasaya sürdü, ancak yeni güncellemede ayrıca en kötü zamanda gelen bir hata da var gibi görünüyor.

Kullanıcılar artık iOS 9.3.5 veya 9.3.6 çalıştıran bir iPhone veya iPad’e FaceTime sesli veya görüntülü arama yapmanın artık işe yaramadığından şikayet ediyor, bazıları ise aramanın olmadığını veya cevap alamadığını söylüyor.


Tüm dünya koronavirüs salgını nedeniyle evde kalırken, FaceTime gibi hizmetler, özellikle herkes görüntülü görüşme kullanarak arkadaşlarınızla ve ailenizle iletişim kurmaya çalıştığı için kullanımda bir artış kaydetti.

iOS 9.3.5 ve 9.3.6, iPhone 4S gibi daha eski cihazlar için desteklenen en son iOS sürümleridir ve bunlar çoğunlukla kullanılabilirlik nedeniyle bunlara sadık kalan yaşlı insanlar tarafından kullanılır.

iOS 9 Sürümüne Sahip Apple Ürünlerinde FaceTime Artık Kullanılmayacak!

Eski iPhone ve iPad’lerde FaceTime kullanılmayacak

Bu nedenle, bazı Twitter kullanıcıları son zamanlarda şikayet ettiği için, bu cihazlara FaceTime aramaları yapmamak kesinlikle büyük bir rahatsızlıktır.

Apple bu konuda tamamen sıkı durdu, bu yüzden bunun sadece bir hata olup olmadığını veya ilk etapta nasıl olması gerektiğini söylemek oldukça zor. Bazıları, Apple’ın bu davranışı, kullanıcıları daha yeni cihazlara yönelmesine ikna etmek için bilerek başlattığına inanıyor, ancak özellikle insanları evde tutan ve görüntülü arama uygulamalarının kullanımını artıran pandemi göz önüne alındığında, bu oldukça olası değildir.

Aynı davranış, eski iOS sürümlerine FaceTime çağrıları için de kullanılamayan macOS 10.15.4’te de bildirilmiştir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu