Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 14 Ne Kadar iPhone Modelinde Yüklü?

iOS 14, yalnızca Eylül 2020’de insanların çoğu için kullanıma sunuldu. Yine de beş kullanıcıdan dördü zaten yükseltme yaptı. iOS 14, yalnızca 16 Eylül 2020’de kullanıcıların çoğuna sunuldu, ancak son dört yılda tanıtılan tüm iPhone’ların yüzde 81’ine zaten yüklenmiş durumda. Apple , geliştiricilere yönelik App Store Destek Sayfasında beş uygun iPhone sahibinden dördünden fazlasının yükseltmesine denk gelen rakamı açıkladı . Karşılaştırıldığında, kullanıcıların yüzde 17’si geçen yılın iOS 13’ünü çalıştırırken, yalnızca yüzde 2’si iOS’un önceki bir sürümünü kullanıyor.

Genel olarak, Apple’ın en son iOS mobil işletim sistemi, aktif cihazların yüzde 72’sine kuruldu. İOS 14 yalnızca 2015 dönemi iPhone 6s cihazlarında ve daha yenisinde çalışacağından, bu Apple için etkileyici bir başarıdır ve iOS 14’ü benimseme açısından büyük bir başarı olarak nitelendirmekten daha fazlasıdır.

iOS 14, Apple için Büyük Bir Güncellemeydi


Bu arada, iPadOS 14, son dört yılda piyasaya sürülen iPad’lerin yüzde 75’ine kuruldu. Genel olarak, iPad’lerin yüzde 61’i en yeni işletim sistemini kullanıyor. İnsanlar yükseltmeden önce iPad’lerini biraz daha uzun süre tutma eğiliminde olduklarından, biraz daha düşük genel benimseme rakamları mantıklı. Bu, uyumlu bir iPad’e sahip olmama olasılıklarını artırır. iOS 14 Ne Kadar iPhone Modelinde Yüklü? iOS 14 ve iPadOS 14, Apple’ın son yıllarda eklediği en önemli mobil işletim sistemi güncellemelerinden biriydi. Diğer değişikliklerin yanı sıra ana ekranı elden geçirdiler, yeni bir uygulama kitaplığı, widget’lar ve güncellenmiş bir Siri görünümü eklediler. Ayrıca, jailbreaking topluluğunun dışında iOS’ta daha önce hiç görülmemiş yeni bir cihaz özelleştirme düzeyini başlatarak kullanıcıların ana ekran simgelerini ilk kez değiştirmelerine de izin verdiler. Apple piyasaya çıktığından beri iOS 14 ve iPadOS 14 için çeşitli güncellemeler yayınladı. En sonuncusu iOS 14.3. Apple , Apple’ın yeni başlattığı Apple Fitness + abonelik hizmeti ve iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max kullanıcıları için Apple’ın yeni ProRAW fotoğraf formatı için destek ekleyen iOS 14.3’ü bu ayın başlarında piyasaya sürdü. [irp]

Yazılım Güncellemeleri Herkes İçin İyidir

Apple, son yıllarda yeni bir cihaz satın alan herkesin kullanabileceği, çekici yeni güncellemeleri ücretsiz olarak sunarak kullanıcıların düzenli olarak güncelleme yapmasını sağlar. Bu, daha parçalanmış Android ekosisteminden farklıdır ve bu, işletim sisteminin en son sürümü için çok daha düşük benimseme rakamlarına neden olur. Kullanıcılar için iOS veya iPadOS’in en son sürümüne güncelleme yapmak, kullanıcıların en iyi yeni, başlık kapma özelliklerine erişmelerini sağlar. Ayrıca, Apple güvenlik açığı açıklarını kapatabildiği ve kullanıcıların artık bir güvenlik tehdidi olmadığından emin olmak için yükseltme yapacağından makul ölçüde emin olduğu için güvenlik avantajları da var. Apple’ın bakış açısından, bu ayrıca, yukarıda bahsedilen Apple Fitness + gibi yeni hizmetlerin veya özelliklerin çok sayıda kullanıcının hemen kullanımına sunulduğu anlamına gelir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir Yorum

  1. varya bu isimler bana hiç uymadı. Yani hoşuma gitmedi be…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu