TeknoDiot
     
     
     

Kodlama Eğitimi Çocuklar İçin Önemli

Kodlama Eğitimi Çocuklar İçin Önemli

Yazılım testi konferansı TestIstanbul 2019’un keynote konuşmacılarından Notbinary QA Danışmanı Viv Richards, kodlama eğitiminin çocuklara birçok avantaj sağladığını söyledi.

Güneydoğu Avrupa ve Ortadoğu’nun uluslararası boyuttaki ilk ve tek yazılım testi konferansı TestIstanbul’un bu yılki keynote konuşmacıları arasında bulunan Notbinary QA Danışmanı Viv Richards, çocuklara kodlama eğitimi verilmesinin önemli avantajları beraberinde getirdiğini söyledi.

Günümüzde çocukların cep telefonu, tablet ve bilgisayar kullanmayı çok iyi bildiğini belirten Richards, “Bu kadar kolay erişilebilen bu cihazların nasıl çalıştığını düşünmeye başlamalarının ve bilmelerinin çocuklar için gerçekten önemli olduğuna inanıyorum. Hayatlarını kod yazarak kazanmayacak çocuklar için bile, kodlamayı öğrenirken öğrenecek çok şey var. Örneğin mantıksal düşünmeyi ve matematiği öğrenirler. Aynı zamanda kelime dağarcıklarını da genişletirler.

Kodlama Eğitimi Çocuklar İçin Önemli 17

Ayrıca, kadınların teknolojiye olan ilgilerini artırmak için de harika bir fırsat olduğuna inanıyorum. Benim bugüne dek eğitim verdiğim öğrencilerimin yarısından fazlası kız çocuğuydu. Daha fazla kadını bilişim ve teknoloji alanlarında çalışmaları için teşvik etmenin tam zamanı” dedi.

Viv Richards, 16 Nisan’da gerçekleşecek TestIstanbul 2019’da, test otomasyonunda sık görülen tehlikeler ve manuel testin neden genellikle tek başına yeterli olmadığı gibi test odaklı başlıklara odaklanacak.

Yazılım Test ve Kalite Derneği tarafından, Testinium’un ana sponsorluğunda, etkinlik partnerleri Keytorc, Mobven ve Bankalararası Kart Merkezi’nin katkıları ile Renaissance Istanbul Polat Bosphorus Hotel’de düzenlenecek TestIstanbul 2019’la ilgili ayrıntılı bilgi testistanbul.org adresinden alınabiliyor. Eğer sizde ücretli olarak tez yazdırmak istiyorsanız Boğaziçi Tez Merkezi yanınızda; parayla tez yazdırma

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Microsoft, Sorunlu Olan Windows 10 Güncellemesini Geri Çekiyor!

Buğra Noyan

Windows 10 Klavye Dili Nasıl Değiştirilir?

Uğur Aydemir

Paymes, Dünyanın ilk Akıllı Ödeme Botunu WhatsApp’a Entegre Etti!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.