Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 13’e Karşı Android 10: iPhone, Android’i Bazı Önemli Özelliklerle Yeniyor

Hem iOS 13 hem de Android 10 beta sürümüyle karşımıza geliyor. İşte iki büyük işletim sisteminin karşı karşıya gelmesiyle telefonlarımızın ne durumda olduğunu en iyi şekilde görebiliriz.

Telefonlara gerçek anlamda güç sağlayan yazılımları olmadan, iPhone’lar ve Android telefonlar cam, metal ve plastik levhalar olurdu diye düşünüyorum.


Duvarın bir tarafında iOS 13 iPhone’u daha güvenli ve kullanımı daha kolay hale getirmek için tasarlanmış sistem çapında bir karanlık modu, gizlilik ayarları ve açıklanmayan üzerinde daha fazla kontrol bulunan bir ton geliştirmesi bulunuyor. Diğer taraftan, Google’ın Android 10’u tam olarak nelerle geleceği bilinmeyen ama içinde karanlık modu desteği olan yeni sürümüyle beraber gelecek.

Her iki işletim sistemininde tüm detayları tam olarak paylaşılmadığından biz sizlere gelecek olan özelliklerin sosyal mecralar üzerinde yapılan sızıntılarla karşılaştırma yapacağız. Daha sonrasında iki işletim sistemide yayınlandıktan sonra videolu olarak iOS 13 ve Android 10‘u sizler için karşılaştıracağız. Şimdi gelelim varsayımlarla karşılaştırmaya.

iOS 13’e Karşı Android 10

iOS 13'e Karşı Android 10: iPhone, Android'i Bazı Önemli Özelliklerle Yeniyor

iOS tarafında gelen bilgilere göre iOS 13 ile karanlık mod tüm apple cihazlarına geliyor ve tüm uygulamalarla neredeyse uyumlu olacağı söyleniyor.

Bunun dışında Face ID açılış hızı ise %30 arttırıldığı belirtiliyor fakat kullanıcılar tarafından en çok sevilecek olan özellik ise “Sign in with Apple” butonları olacak. Yani şunu söylemek istiyorum. Facebook ile giriş yap / Google ile giriş yap gibi opsiyon artık bir önceki cümlemde de belirttiğim gibi “Sign in with Apple” ile bir çok mecrada kullanımı hazır hale gelecek. iOS 13 ile başlıca gelen özellikle buydu. Şimdi ise Android 10 ile gelecek özelliklere bakalım.

iOS 13'e Karşı Android 10: iPhone, Android'i Bazı Önemli Özelliklerle Yeniyor

Anroid 10 ile iOS’a gelen karanlık mod özelliği android’e de geliyor. Kullanıcılar tarafından ise en çok beğenilen özelliklerin başında gelecek olan ve iOS yazılımlarda bulunan harici bir programa gerek kalmadan ekran kaydı yapılabilecek… Bunun dışında ise büyük bir optimizasyon yapıldığı ve bu yazılımın katlanabilir akıllı telefonlarda kullanılacak halde geliştirildiği bildiriliyor.

İşte bu yayımlanan bilgilere göre iOS’a gelecek olan özelliklerin kullanım bakımından Android’e gelenlere göre daha iyi olduğunu düşünüyoruz. Ama dediğimiz gibi tüm yazılımlar beta süreci ile çıkacağından beta süreçleri bittiğinde sizler için bu konu hakkında detaylı bir video çekeceğiz. Takipte kalmayı unutmayın.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu