iOS 13'te Kullanıcı İzni Olmadan 3. Şahıs Klavyesine Tam Erişim Sağlıyor! - TeknoDiot.com

iOS 13’te Kullanıcı İzni Olmadan 3. Şahıs Klavyesine Tam Erişim Sağlıyor!

Abone Ol 

Kısa bir süre önce buna benzer bir olay daha yaşayan Apple bu sefer aynı olayı klavye uygulamasından yaşıyor.

Yaklaşık bir ay öncesinde kullanıcıların kredi kart bilgilerini sızdıran iOS 13 hatası ile gündeme oturan Apple, bu sefer yeni bir hata ile üçüncü şahıslar klavyeler sayesinde iPhone’unuza tam erişim sağlıyor. Üstelik siz cihazınızı kullanmasanız bile…

iOS 13'te Kullanıcı İzni Olmadan 3. Şahıs Klavyesine Tam Erişim Sağlıyor!

Hatayı tespit eden Apple bu sorun hakkında sitelerinde açıklama yaptı. Açıklamada telefonunuzda 3. şahıs klavyeleri varsa tespit edip kaldırın ve iOS sürümünüzü güncelleyin diye belirtti.

Açıklama sonrasında sosyal medya hesaplarından bu sorunu sadece dıştan yüklenen uygulamaların yaptığını iOS’un kendi klavyesinin bu durumdan etkilenmediğini açıkladı.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu