Tiktok Takipçi Satın Al

iOS 13 ile Gelen Fotoğraflardaki Tüm Yeni Özellikler!

iOS 13 ve iPadOS 13’teki Fotoğraflar uygulaması çok daha akıllı hale geliyor. Apple, fotoğraf koleksiyonunuza göz atmayı kolaylaştırıyor. Ayrıca, yeni bir fotoğraf düzenleyicisi ve video düzenleyicisi de var. İşte Fotoğraflar uygulamasında bilmeniz gereken tüm yeni özellikler haberimizde yer almakta.

iOS 13 ve iPadOS 13’te Fotoğraflardaki Tüm Yeni Özellikler

Yeni Fotoğraflar Sekmesi

iOS 13 ile Gelen Fotoğraflardaki Tüm Yeni Özellikler!


Fotoğraflar uygulamasını açtığınızda, yeni bir Fotoğraflar sekmesi bulacaksınız. Bu, Apple’ın fotoğraflarınızı birkaç farklı yolla otomatik olarak sıralaması için kullanılan yeni bir ağ geçididir ve gerçekten iyi çalışıyor.

Apple temel olarak en iyi fotoğrafları seçer ve bunları sizin için vurgular. Kütüphanenizde 20.000’den fazla fotoğrafınız varsa, Fotoğraflar sekmesine göz atmayı gerçekten istersiniz (sonunda bu özellik otomatik olarak ekran görüntülerini gizler).

Fotoğraflar sekmesinde dört farklı bölüm vardır. Fotoğrafları Yıl, Ay, Gün ve Tüm Fotoğraflara göre sıralayabilirsiniz ve nasıl çalıştığı oldukça basit. Günler bölümü, belirli bir güne ait fotoğraf koleksiyonlarını gösterir. Aynı aylar ve yıllar için de geçerli. Ancak fotoğrafların bölümler arasında düzenlenme şekli farklı. Aylar sekmesi, bölümdeki videoların veya canlı fotoğrafların önizlemesini gösterir. Yıl sekmesi, yıllar boyunca aynı günden bir fotoğrafı gösterir. Bu, geçen yıl aynı günde veya 5 yıl önce çektiğiniz bir fotoğrafa göz atmak için harika bir yoldur (tüm fotoğraflarınız cihazda veya iCloud Fotoğraflarında saklandığı sürece).

Filtrelerin Kontrolü

Sonunda Fotoğraflar uygulamasında filtrelerin yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Fotoğraf düzenleme ekranına gidip bir filtre seçtiğinizde, alt kısmında filtrenin yoğunluğunu ayarlamanıza izin verecek bir kaydırıcı göreceksiniz.

Yeni Fotoğraf Düzenleyicisi

iOS 13 ile Gelen Fotoğraflardaki Tüm Yeni Özellikler!

Fotoğraf düzenleyicisinin tamamen yeniden tasarlandığını bilmelisiniz. Arayüz artık Instagram stili düzenleme arayüzüyle çok daha basit. Üstteki araçlar arasında gezinebilir ve ardından yoğunluğu değiştirmek için kaydırıcıyı kullanabilirsiniz.

Parlaklık, Kontrast ve benzeri temel düzenleme özelliklerini bulacaksınız. Apple ayrıca Highlights, Vibrance ve daha fazlası gibi yeni araçlar ekledi. Bu yeni özelliklerle, artık Darkroom veya Snapseed gibi temel bir üçüncü parti fotoğraf düzenleyiciyi değiştirmek için iPad’deki fotoğraf düzenleyiciyi kullanabilirsiniz.

Genel Düzenlemeler

Fotoğraflar uygulamasındaki bir diğer büyük değişiklik de düzenlemeyi nasıl gerçekleştirdiğidir. Fotoğraf ve videolarda yapılan tüm düzenlemeler yıkıcı değildir. Bu, herhangi bir zamanda orijinal fotoğrafa veya videoya geri dönebileceğiniz anlamına gelir. Düzenlemeye başlamadan önce önemli fotoğraflar için kopya oluşturmanıza gerek yoktur.

Yeni Video Düzenleyicisi

iOS 13 ile Gelen Fotoğraflardaki Tüm Yeni Özellikler!

Fotoğraf düzenleme ile birlikte, video düzenlemesi de bir güncelleme alır. Artık bir videoyu kırpabilir ve en boy oranını değiştirebilirsiniz. Fotoğraflar uygulamasındaki tüm düzenleme araçları burada da mevcuttur. Böylece bir video için de parlaklığı, kontrastı ve daha fazlasını düzenleyebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu