Tiktok Takipçi Satın Al

Apple, iOS 13.7 Güncellemesini Yayınladı: Korona Bildirimi Geldi!

İşte Gelen iOS Yeniliği!

Apple dün iPhone kullanıcıları için yeni bir güncelleme yükledi. iOS 13.6’nın yayınlanmasından bir ay sonra büyük bir güncelleme olan iOS 13.7 yayınladı. iOS 13.7 ile “Maruz Kalma Bildirimleri Sistemi” kullanıma sunuldu.

iOS 13.7 güncellemesi, Ayarlar uygulamasında tüm uygun cihazlarda mevcut. Güncellemelere erişmek için Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme’ye gidin. Apple, iOS 13.7 ile birlikte sisteme katılmayı isteyen ABD eyaletleriyle “Maruz Kalma Bildirimleri Sistemi’ni” hayata geçirdi. Anlayacağınız üzere sistem henüz ABD ile sınırlı çünkü bir ton yasal işlemi var bu olayın. Başka ülkelere açılır mı henüz bilemiyoruz.

Nedir Bu Maruz Kalma Bildirimleri (Exposure Notification)


Apple, iOS 13.7 Güncellemesini Yayınladı: Korona Bildirimi Geldi!

Bu sistem sizin etrafınızda korona virüse sahip birinin olup olmadığını takip etmenizi sağlıyor. Eğer etrafınızda böyle biri varsa sistemi sizi oradan uzaklaşmanız için uyarıyor. Google ve Apple bu sistem için aslında ortak çalışıyor. Etrafınızda yalnızca Apple kullanan kişilerin korona virüslü olup olmadığını bilmek mantıklı olmazdı ya da sadece Android kullananları. Bu yüzden iki teknoloji devi maruz kalma bildirim sistemi için ortak bir çalışma yürütüyor.

Aşağıdaki Amerika eyaletlerinde yaşayan arkadaşlar varsa üçüncü parti uygulamalara gerek kalmadan artık etraflarındaki korona virüse sahip kişileri görebilir. Eğer korona virüslü birine rastgelirseniz arkadaşlar orayı hemen terk edin. Kaçarak uzaklaşın.

  • Maryland
  • Nevada
  • Virginia
  • Washington D.C.

Şimdilik sadece bu dört ABD eyaletinde hizmet veriliyor. Eğer bu dört eyalet dışında bir yerdeyseniz uygulama sizi bulunduğunuz eyaletin kamu sağlığı otoritesine yönlendirecek.

Apple, odak noktasını artık iOS 14’e kaydırdı. Bu yüzden muhtemelen iOS 13.7, iOS 13 işletim sisteminin son güncellemelerinden biri olacaktır. Ekim ayı içerisindeki haftalarda iOS 14’ün piyasaya sürüldüğünü görebiliriz. Tabi bunu öylece yapacaklarını zannetmiyorum. Yeni iPhone’ların duyurulacağı etkinlikte olması çok yüksek bir ihtimal.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu