Tiktok Takipçi Satın Al

İnternette AKN Gitti AST Geldi!

Kablonet internet tarifelerini duyurdu. Kullanım yoğunluğu olduğu saatlerde hız sınırı düşürülecek ve AKN‘nin yerini de AST (Akıllı Sınırsız Tarife) alacak.

Türksat’a ait Kablonet de internet fiyatları açıklandı. Kablonet kullanımın yoğun olduğu 19.00-00.00 saatleri arasında yaklaşık dört kat hızını düşürülecek AST‘ye geçildi. sınırsız tarifeler ise yüksek  fiyatlarla dikkat çekti. Kablonet 100 Mbps için aylık fiyatını 499.99₺ olarak açıkladı.

İnternette AKN Gitti AST Geldi!


Kullanımın Yoğun Olduğu Saatler Hız Düşürülecek: Bilgi Teknoloji ve İletişim kurumunun yaptığı yasal düzenleme ile AKN  uygulamasına son verdi. Bunun  yerine AST ekleyerek yoğunluğa göre düşürülen tarifelere yer verdi. AST tarifelerinde indirme (download) hızı akşam 19.00-00.00 saatleri arasında düşürülecek. 16 Mbps hız sunulan AST paketin hızı o saatlerde 5 Mbps’ye kadar düşecek. 100 Mbps’li bir paket ise 25 Mbps’ye düşecek.

Sınırsız Tarifede Üst Nokta Fiyat: Kablonet, hızlarının düşmek istemediği abonelere ise 16-100 Mbps arası değişen 5 adet farklı tarife bulunduruyor.

İnternette AKN Gitti AST Geldi! Tarifelerin en yavaşı 16 Mbps ile başlıyor ve fiyatı ise ayda 99.99₺ olarak belirleniyor. Bu tarifelerden en pahalı olacak şekilde 100 Mbps hız ile 499.99₺ fiyat ile diğer internet şirketlerini geride bırakarak en pahalı tarife oluyor. Diğer internet şirketlerinde 100 Mbps hızlı internet fiyatları Turkcell Superonline 119.99₺ iken Türk Telekom 229₺  olarak açıklanmıştı.

İlgili Makaleler

Kotalı Tarifelerde GB Başı Ek Ücret: Kotalı ve Sınırsız tarifelerini açıklayan Kablonet’te hızı 16-1oo Mbps değişen kotalı tarifelerin aylık fiyatları ise 23.99₺‘den başlayıp, 199.99₺‘ye kadar çıkıyor. İnternette AKN Gitti AST Geldi! Bu tarifelerde ise kotayı aşan kullanıcılar GB başına 50 krş’luk ücret ödeyecek. Kotalı tarifelerde aylık GB başına ek ücretlendirme yapılırken, duran kotalı tarifelerde ise kotası belirlenen noktaya ulaşan kullanıcılarda ise internet hizmeti kotası olduğu andan itibaren kullanıma durdurulacak.

Diğer bir yandan ise şuan BTK‘nın 2018’in 3. çeyrek verilerine göre 881 Bin Kablonet kullanıcısı bulunuyor. Bu yayınlanan tarifeler sonrası ise nasıl bir değişiklik olacağı ise merakla bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu