Tiktok Takipçi Satın Al

Intel, Yeni Bir Oyun Dostu Kontrol Paneli Sunuyor

Intel’den yeni haberler gelmeye başladı. Intel ekibinin değişmesiyle birlikte yeni planlar sızmaya başladı.


Intel Graphics, temel 2D masaüstü ve video için tümleşik grafik çözümleri olmaktan, oyunculara hitap edebilecek bir şeye geçiş yaptı. Değişimin, AMD ve Apple’da grafik ekipleri yöneten Raja Koduri’nin işe alınmasıyla gerçekleştiği görülüyor.

Intel, iGPU’lerinin PUBG, World of Tanks, Warhammer: Vermitide 2 vb. gibi birçok e-Spor oyunu oynayabildiğini keşfetti ve böylece şirket, iGPU’larda oyun oynayan PC oyuncuları için daha fazlasını yapmaya karar verdi. Oyun optimizasyonlarını içeren düzenli sürücü güncellemeleri, Windows 10 için yeni DCH sürücü modeline geçiş ve görünüşe göre, oyuncular için tasarlanmış yeni bir Denetim Masası uygulaması.


Intel, Yeni Bir Oyun Dostu Kontrol Paneli Sunuyor

Intel Graphics tarafından bir YouTube sunumunda sunulan Denetim Masası, GeForce Experience ile uyumlu bir oyun başlatıcısı ve optimizasyon aracı gösteriyor gibi görünüyor. Intel ayrıca, küresel ekran ayarları, monitör ayarları vb. ile ilgilenen Kontrol Panelinin işlevsel bitlerinde büyük değişiklikler yaptı. Yeni Kontrol Paneli bize Intel Graphics’in nereye gittiğinin bir yönünü veriyor: geride kalmak istemiyor oyuncular.

Şirketin 10 nm’lik “Buz Gölü” işlemcilerinin bir parçası olacak olan Gen11 iGPU’su, halihazırdaki Gen9.5’e göre büyük 3D performans iyileştirme söylentilerini başlattı ve bildirildiği gibi 1 TFLOP / sn’den fazla ham işlem gücüne sahip olduğu bildirildi. Şirket ayrıca Xe markası altında ayrık bir GPU programında çalışmakta ve oyuncular dahil çeşitli pazar segmentlerini hedeflemektedir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu