Tiktok Takipçi Satın Al

Intel ve MediaTek, PC’lere 5G Getiriyor!

Mobil bağlantımız, internet bağlantısı için bilgisayarlarımıza bir kablo bağlamamız gereken ilk günlerden beri büyük ölçüde gelişti.

Bugünlerde, dizüstü bilgisayarların 4G üzerinden internete bağlanma seçeneğiyle geldiğini gördüğümüz WiFi ve hatta hücresel bağlantı gibi daha fazla seçenek sunuluyor.


Bu nedenle, gelecekte bilgisayarlarımızı internete 5G üzerinden bağlayabileceğimizi öğrenmek bile şaşırtıcı gelmiyor ve Intel ve MediaTek bu geleceğin yolunu açmayı umuyor gibi görünüyor. Her iki şirket de PC’lere 5G getirmek için birlikte çalışacaklarını açıkladı.

Intel ve MediaTek, PC'lere 5G Getiriyor!

Ancak, Intel’in bu konudaki rolü modemin kendisini tasarlamakla ilgili değildir (şirket modem işlerini Apple’a satmıştı). Bunun yerine, Intel’in rolü bir 5G PC‘nin neye benzemesi gerektiğini “tanımlamak” olacak, MediaTek ise bu tür cihazlar için 5G çipini geliştirmekten sorumlu olacak.

Her iki şirkete göre, ortaklıkları neticesinde ilk 5G PC’sinin 2021’de gelmesi gerektiğini tahmin ediyorlar. Qualcomm‘un kendi 5G çabalarına karşı nasıl birikeceği, şirketin şu anda piyasaya hakim durumda olduğu görülüyor. mobil 5G modemler ve teknoloji.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu