TeknoDiot
     
     
     

Instagram’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Yolda!

Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Yolda!

Instagram’ın güncellenen uygulama paketinde görüntülü ve sesli arama özellikleriyle alakalı dosyalara rastlandı.

Geçtiğimiz ay ortaya çıkan söylentiler, görsel odaklı sosyal paylaşım platformu Instagram‘ın video ve sesli arama özellikleri üzerinde çalıştığı yönündeydi. Instagram ve Instagram Direct için hazırlanan yeni Android uygulamalarında, bu özelliklere dair izlere rastlandı!

Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Yolda!

GÖRÜNTÜLÜ ARAMA DOSYALARINA RASTLANDI

Uygulama paketini (APK) inceleyen bağımsız geliştiriciler, sesli ve videolu arama özellikleriyle alakalı ‘call.png’, ‘video_call.png‘ ve ‘action_call.png‘ isimli görsel dosyalara rastladı.

Uygulama geliştiricileri, yeni özellikleri devreye sokmadan önce ilgili dosyaları önceki sürümlerde uygulamalarına yerleştirebiliyor. Tahminler, Instagram‘ın sonraki sürümlerinde sesli ve görüntülü arama özelliklerini en kısa sürede İNSTAGRAM platformuna ekleyeceği yönünde yoğunlaşıyor.

[ilgiliicerik icerik_id=”12722″]

RAKİBİ 3 YILDIR KULLANIYOR

Instagram'a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Yolda!

Instagram‘ın sesli ve görüntülü arama özelliklerini devreye sokmaya hazırlanması sürpriz değil. Sosyal Ağda milyonların beğenisini kazanmış popüler uygulama SnapChat, zaten hali hazırda bu özelliği 3 yıldır bünyesinde barındırıyordu.. Çoğunluk her ne kadar İnstagram kullanmayı tecih etse de, SnapChat, İnstagram’dan bir adım önde. İnstagram’ın bu durumdan kurtulması için yeni atılımlar ve yeni özellikler kullanıcılara sunması gerekecek..

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Lenovo Türkiye, WhatsApp Danışma Hattı’nı Hizmete Sundu

Buğra Noyan

Vizyondaki Filmlerin Detaylarından Haberdar Olmak İçin Google Yeni Özelliğini Tanıttı!

Uğur Aydemir

Twitch’e Rakip Gelmiş Olabilir: Facebook Gaming Kullanıma Sunuldu!

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.