Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram, Yeni Ana Ekran Düzenlerini Test Etmeye Başlıyor

Instagram, yeni ana ekran düzeni için kolları sıvadı. Yeni ana ekranda Reels ve mağaza sekmelerini içerecektir.

Instagram, mağaza ve Reels sekmelerini içeren yeni bir ana ekran düzeni yayınlamayı planlıyor. Platform şu anda üç farklı olası düzeni test ediyor.


Instagram’ın ana ekranı değişmek üzere. Yayınlanan bir Tweetle, Instagram platformu uygulamasında alt ve sağ üst menülerde simgelerin düzenlemesi deneme olduğunu söyledi. Bu menüler, kısa süre içinde, reeks ve alışveriş için bir sekmenin ekleneceğinin habercisi.

Mevcut Instagram ana ekranı nispeten basit. Sayfanın altında beş sekme vardır, ortadaki düğme yeni bir gönderi oluşturmanıza izin verirken geri kalanı sizi ana ekrana, Keşfedin sayfasına, Aktivite sayfasına ve profilinize götürür. Bu arada, gelen kutusu düğmesi ekranın sağ üst köşesinde bulunur.

Yeni Düzenlerle Instagram Testleri

Instagram, Yeni Ana Ekran Düzenlerini Test Etmeye Başlıyor

Platform, yeni ana ekran için her biri biraz farklı bir düzenlemeye sahip üç olası düzeni test ediyor. Düzenler deneysel olsa da, yakın gelecekte uygulamamızda bunlardan birini görebiliriz.

Instagram’ın kısa video özelliği olan Reels, yakında ana ekranda kendi simgesine sahip olacak. Instagram, ana ekranda bir yere de Mağaza sekmesi eklemeyi planlıyor.

Bir düzen varyasyonunda Instagram, Aktivite ve Keşfet sekmelerini ekranın sağ üst kısmına yerleştirirken, Mağaza ve Makaralar sekmeleri alt satırı doldurur.

Başka bir düzen biraz daha iddialı ve alt menü çubuğundaki altı sekmeyi de dolduruyor. Yeni gönderi düğmesi, gelen kutunuzun yanında, ekranın sağ üst köşesine tam olarak yerleştirilmiş olacak.

Yeni Sekmeler Kullanıcıları Şaşırtacak mı?

Instagram’ın ana sayfasında fazladan iki sekmeye sahip olmak bazı kullanıcılar için can sıkıcı olabilir. Instagram’ın hangi düzeni seçtiği önemli değil, alışması biraz zaman alacak.

Bununla birlikte, Instagram çok dağınık görünmeye başlarsa, alternatif bir fotoğraf paylaşım uygulamasına geçmenin zamanı gelebilir.

Instagram, Yeni Ana Ekran Düzenlerini Test Etmeye Başlıyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu