bayigram.com

Instagram Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özellik Test Ediliyor

Instagram internet sitesi üzerinde mesajlaşma uygulaması için testlere başladı.

Instagram’ın, çıktığı günden bugüne sadece mobil uygulama üzerinde kullanılabilen direkt mesaj (DM) özelliğinin web sitesinde kullanılması için testlere başladığını sızdırıldı. Sızdırılan bilgilere göre, Instagram web sitesinin hem masaüstü hem de mobil versiyonlarında testlerine başlanan özellik, sonrasında platformun iki versiyondan da kaldırıldı.


Daha önce medyada yer alan haberlerde Facebook CEO‘su Mark Zuckerberg’in mesajlaşma hizmetleri ve uçta uca şifreleme özelliklerin bütün platformlarda uygulamaya geçirilmesi kararını açıklamıştı. Kullanıcıların farklı uygulamalar üzerinde mesajlaşmasını sağlayan projenin, 2020 yılında tamamlanması bekleniyor.

[sp-related style=”light” id=”36011″]

Instagram Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özellik Test Ediliyor

Uzun süredir bir çok kullanıcı tarafında yayına alınması beklenen bu özellik, Instagram Direct’in kullanımını da arttırabilir. Fotoğraf ve video gönderim özellikleriyle dikkat çeken Instagram Direct web kullanımıyla birlikte kendisini bir SMS alternatifi olarak da konumlandırabilir.

Uygulamaların mesajlaşma özellikleri, genellikle platformlardaki etkileşimi arttırırken, kullanıcıları uygulamayı daha fazla kullanmaya da teşvik edebiliyor. Bu anlamda Facebook’un Instagram Direct’ten henüz gelir elde etmediğini de hatırlatalım. Dolayısıyla Direct’in webe taşınmasının ardından yeni reklam modellerinin piyasaya sürülmesi de olası.

Instagram Kullanıcıların Hoşuna Gidecek Özellik Test Ediliyor

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu