Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram, Kevin Soystrom ve Mike Krieger tarafından geliştirilmiştir. İlk olarak iPhone için 2010 yılında kullanılmaya başlanmıştır.

Program kullanıcılara sunulduktan kısa bir süre sonra büyük ilgi toplamaya başladı. İnsanların ilgisini çeken özelliklerin başında kaliteli filtreler vardı. Instagram son görülme nasıl kapatılır sorusunu cevaplamadan önce Instagram’ı biraz yakından tanıyalım.


Günümüzde Instagram en popüler sosyal medya platformları içerisinde ilk dörtte yer almaktadır. Şu an on milyar dolar gibi büyük bir değere sahip olan Instagram genel olarak gençler tarafından kullanılıyor. Instagram ismi instant ve telegram kelimelerinin birleşmesinden oluşmuştur. Burada instant anında fotoğraf çekme anlamına gelirken telegram ise çekilen fotoğrafları paylaşmak anlamına gelmektedir

Instagram’ın Özeliği

Instagram yapısında bulunan birçok filtre ile dikkat çekiyor. Çektiğiniz fotoğrafları birkaç saniye içerisinde filtre kullanarak çok etkileyici hale getirebilirsiniz. Temelde insanları Instagram’a çeken özellik neden buydu.

Ayrıca Instagram ile sadece fotoğraf değil aynı zamanda videoda paylaşabilir, izleyebilir ve beğenebilirsiniz. Paylaşmak istediğiniz fotoğraf ve videoları hikâye olarak veya normal olarak paylaşabilirsiniz. Hikâye; Instagram hesabınızda üst bölmede yer alan paylaşımlardır. Normal olarak yaptığınız paylaşımlar ise pencerenize kaydedilir. Hikayeler beğenilmezken paylaşılan fotoğraflar beğenilip yorum yapılabilir.

Instagram Son Görülme Nasıl Kapatılır?

Instagram Kullanımı

Instagram kullanım kolaylığı bakımından birçok sosyal medya platformuna fark atıyor. Öyle ki Instagram kullanmak için yapmanız gerekenler şunlar;

  • Herhangi bir uygulama marketten Instagram uygulamasını ücretsiz bir şekilde indirin.
  • Telefon numaranız veya bir e posta aracılığıyla kayıt yaptırın.
  • İsterseniz Facebook hesabınızı kullanaraksa kayıt yaptırabilirsiniz.
  • Kayıt yaptırdığınız ve şifre oluşturduğunuz Instagram hesabınıza giriş yapın ve dilediğiniz gibi paylaşım yapın.

İsterseniz Facebook arkadaşlarınızı da takip edebilir veya telefon rehberiniz ile senkronizasyon sağlayarak rehberinizde yer alan arkadaşlarınıza kolayca ulaşabilirsiniz. Peki o halde Instagram son görülme nasıl kapatılır?

Instagram Son Görülme Kapatma

Instagram ayarlar kısmına girerek “Hareket durumunu göster” yazan yeri devre dışı bırakarak son görülmeyi kapatabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu