Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

Bu rehberimizde sizlere instagram şifremi unuttum sorusuna karşılık yapılabilecekleri anlatıyoruz.

Instagram şifremi unuttum, e-postamı bilmiyorum diyorsanız hesabınızdan ümit kesmenize gerek yok! Aşağıda, sonuç alabileceğiniz bazı yöntemleri bulabilirsiniz.

Bazen, Instagram hesabımız cihazımızda çok uzun süre açık kalınca, hep öyle kullanmaya alıştığımız için şifremizi unuttuğumuz olabiliyor. Bu noktada, parola sıfırlama bağlantısına ulaşmak için Instagram hesabını oluştururken kullandığımız e-posta adresine erişmemiz gerekiyor.


Ancak hesabı açarken öylesine bir mail adresi kullandıysak ve şimdi bunu hatırlamıyorsak işimiz biraz zor. Hele temp mail sitelerinden edindiğimiz sahte bir e-posta adresiyle kayıt olduysak, onu bir daha bulmamızın imkânı yok. Peki şimdi ne yapacağız? Instagram hesabımızı geri almanın bir yolu mevcut değil mi? İşte siz instagram şifremi unuttum çözüm yolları:

Instagram’da şifremi unuttum ne yapmalıyım?

Uygulama üzerinden şifrenizi yenilemek için ilk olarak Instagram uygulamasını açın, ardından aşağıdaki adımları takip edin:

İlgili Makaleler
 1. Giriş sayfasında Giriş yapmayla ilgili yardım al’a dokunun.
 2. Kullanıcı adı, mail adresi veya telefon numarasını girin ya da Facebook ile giriş yap’a dokunun.(bunlardan birisini mutlaka bilmelisiniz)
 3. İleri’ye dokunun ve sizden istenilenleri yönergeye uyarak takip edin.

Instagram Şifremi Unuttum, E-Mail Adresimi Bilmiyorum

Instagram Şifremi Unuttum E-Postamı Bilmiyorum

 • Şifrenizi Telefon Numarasıyla Sıfırlayın
 • Hesabınıza bir numara eklediyseniz, illâ e-posta adresinize gerek yoktur. SMS ile de rahatlıkla yapabilirsiniz.
 • Bu adrese girip telefonunuza şifre sıfırlama bağlantısı talep edebilirsiniz.
 • E-Posta Adresinizi Hatırlamaya Çalışın

Yine yukarıda bildirdiğimiz adresi ziyaret edin ve kullanıcı adınızı yazıp aratın. E-posta adresinizin birkaç harfi gözükecektir. Instagram, güvenlik önlemleri gereği kullanıcıların e-postalarını açık olarak göstermez.

Bu harfler sizin için iyi bir ipucu olabilir. Onlardan yararlanarak e-posta adresinizi tahmin etmeye çalışın.

@ işaretinden sonra gelen kısmı bulmanız zaten hiç zor olmayacaktır. En yaygın kullanılan şu e-posta sağlayıcılarından birini tercih etmişsinizdir. Onları şöyle sıralayabiliriz:

 • Hotmail
 • Outlook
 • Gmail
 • Yandex
 • Yahoo
 • Mail Sağlayıcı Üzerinden E-Posta Adresinizi Bulmaya Çalışın

Telefon numaranızı mail hesabınızla eşleştirdiyseniz, Gmail veya Hotmail gibi mail sağlayıcılarının ‘E-posta adresinizi mi Unuttunuz?’ sayfasında numaranızı arayabilirsiniz.

Cep telefonunuzu mail adresinize bağladıysanız bu şekilde e-postayı öğrenmeniz mümkün olabilir.

Facebook Hesabınızı Kullanın

Instagram şifremi bilmiyorum, e-posta adresimi unuttum diyorsanız hesabınıza Facebook profiliniz aracılığıyla ulaşmaya çalışabilirsiniz. Instagram’ınıza Facebook’unuzu bağladıysanız, şifreniz olmadan da giriş yapabilir ve hesabınızı kullanmaya kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Instagram Destek Birimiyle İletişime Geçin

Bu yöntemlerin hiçbiri sonuç vermezse, e-postasını unuttuğunuz hesabı kurtarmak için Instagram ile irtibat kurabilirsiniz. Gerçi Size geri dönüş sağlanacağının garantisi yoktur. Hatta çoğu zaman bu, hiçbir işe yaramaz. Yine de şansınızı denemek isteyebilirsiniz. Son olarak Chrome sağ tık çeviri çalışmıyor sorununun çözümüne de göz atmanızı öneririz.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Uğur Aydemir

TeknoDiot'un Genel Yayın Yönetmeni, bilgisayar ve yazılım dillerine düşkün, grafik tasarımla uğraşan, aynı zamanda tam zamanlı olarak çalışan biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu