Tiktok Takipçi Satın Al

Araştırma: Instagram Öncelikle Çıplak Fotoğrafları Teşvik Ediyor

Yeni bir çalışma, Instagram’ın öncelikle iç çamaşırlarındaki kullanıcıların fotoğraflarını tanıttığını gösterdi. Bunu, yayın kaydeden gönüllülerin yardımıyla gerçekleştirdiler.

AlgorithmWatch ve Avrupa Gazetecilik Ağı’ndan araştırmacılar, tamamen farklı kullanıcılar için Instagram haber akışlarını analiz ettiler. Ekip, 26 gönüllüden belirli bir süre sonra Instagram’ın ana sayfasını açan ve ilk birkaç yayının ekran görüntüsünü alan cihazlar için bir uzantı yüklemesini istedi. Gönüllüler daha sonra, markalarını tanıtmak veya yeni müşteriler çekmek için Instagram’ı kullanan profesyonel içerik oluşturucuların yayınlarını izledi.


Gönüllülerin gördüğü 2.4 bin fotoğraftan, gönderilerin %30’undan fazlası bikinili veya iç çamaşırlı erkek veya kadınlarla oldu. Aynı zamanda, kadınların fotoğrafları erkeklere göre %54 daha fazla rastlandı. Manzara veya yiyecek fotoğrafları gönüllülere %60 daha az rastladı.

Araştırmacılar, böyle bir algoritmik önyargının, içerik oluşturucuları (özellikle kadınlar) daha fazla takipçi çekmek için açık fotoğraflar yayınlamaya teşvik edebileceğini öne sürüyor. Bu, bir milyardan fazla Instagram kullanıcısının sosyal ağındaki davranış taktiklerini oluşturabilir.

Araştırma: Instagram Öncelikle Çıplak Fotoğrafları Teşvik Ediyor

Bununla birlikte, tüm gönüllüler deney sırasında çok sayıda çıplak fotoğraf görmedi. Bunun, sosyal ağ algoritmasının diğer birçok faktörü de dikkate almasından kaynaklandığından şüpheleniyorlar – bazı kullanıcılar için bu etkiyi sınırlıyorlar.

Araştırmacılardan bulgularını ön olarak almaları istenir – bu eğilimi doğru bir şekilde izlemek için dahili verilere erişmeniz ve nasıl çalıştığını görmeniz gerekir. Bu gerçekleşinceye kadar, araştırmacılar daha fazla araştırma yapmayı ve daha fazla gönüllüyü izleme için çekmeyi planlıyorlar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Rıfkı Erduran

Uzun zaman takipçisi olduğum teknodiot.com'da şimdi ise admin olarak görev yapmaktayım. Ayrıca oyun oynar, kripto paralara ilgi duyar ve araştırırım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu