Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun

Günümüzde aktif olarak kullanılan sosyal medya uygulaması olan Instagram nedir? Hesabımızı nasıl koruyabiliriz?

Instagram Nedir?

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010’da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram’ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır.


Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun

Instagram Hesabımızı Nasıl Koruyabiliriz?

1. Hesabınızın çalınmasını engellemek için en önemli olarak özel bilgilerinizi kimseyle paylaşmamaktır. Siz ne kadar yakınınız olsa bile güvenseniz herhangi bir çatışma da ortaya hoş durumlar çıkmayabilir.

Bu nedenle en yakınınız olsa bile özel bilgilerinizi , kullanıcı adınız veya şifrenizi paylaşmamaya özen gösterin. Şifreyi kimseyle paylaşmayacağımız gibi şifrenizin de zor olması gerekiyor. Unutmayın ne kadar zor şifre yaparsanız hesabınızın ele geçirilmesinde baya zorlalanırlar. Basit bir şifreniz varsa hemen, zor ve karışık şifreler yapmanızı öneririm.

2. Girdiğiniz sitelerde bazı taraflarda görünen reklamlar oldukça dikkat çekici olabilir ya da şuraya ulaşmak için bu linke tıklamanız gerekir gibi uyarı metinleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu konuda yapmanız gereken bilmediğiniz linklere ve reklamlara tıklamamanız. Böylece özel bilgileriniz kimsenin eline geçmez.

3. İnstagram hesabınızın herkese açık olması olası tehlikelere zemin hazırlayabilir.Özel bilgileriniz daha kolay bir şekilde ele geçirilebilir. Hesabınız açıksa, bunu gizliye alırsanız özel bilgiler toplayan kişinin bilgi toplaması biraz daha zorlaşacaktır ve artık paylaşımlarınızı sadece takipçileriniz görecektir ve gizliye aldığınız saatten sonra gelecek takipçi isteklerini silebilirsiniz veya onaylabilirsiniz. Kısacası artık kontrol elinize geçecektir.

Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun

4. Takipçi hilesi ve buna benzer hizmet veren site ve uygulamalara karşı dikkatli olmalısınız.Özellikle bu siteler ve uygulamalar arasında, Instagram kullanıcı adı ve şifre isteyenler olursa iki kat dikkatli olmanızı öneriyoruz.

Hepsi kötü olmamakla beraber, güvenilir olmayan site ve uygulamalar hesabınızı ele geçirebilir.Bu noktada daha hassas ve dikkatli olmanızı öneriyorum.

5. E-mail adresinize gelen mailler tehlikeli olabilir. Gelen maillerin kimin gönderdiğine dikkat etmeyi unutmayın! Tanımadığınız kişilerin maillerini açmamanızı tavsiye ediyorum. Hadi diyelim eliniz çarptı açtınız kesinlikle dosyayı açmayın ve kesinlikle indirmeyin. Açarsanız hesabınıza veya cihazınıza virüs bulabilir bu da kötü sonuçlanabilir.

Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun Instagram Hesabınızı 5 Yöntem de Koruyun

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu