Tiktok Takipçi Satın Al

Instagram, Facebook ve WhatsApp Neden Çöktü? Resmi Açıklama Yapıldı

Instagram neden çöktü sorusunun cevabı ortaya çıktı. Dün öğlen başlayan çökme Facebook, Instagram ve WhatsApp erişimine ulaşmamıza saat sürmüştü. Konu ile ilgili resmi bir açıklama yapıldı.

3 Temmuz 2019 tarihinde dünya genelinde eş zamanlı olarak yaşanan Facebook, WhatsApp ve Instagram mecralarının çökmesi birçok insan tarafından merak edildi. Saatler süren çökme sorunu kullanıcıları meraklandırmıştı. WhatsApp ve Instagram bildiğiniz gibi Facebook şirketine ait markalar.


Sorun uzun bir zamandan sonra yazılımsal müdahalesi ile çözüldü. Milyonlarca sosyal medya kullanıcısını sorun neden yaşandı ve nasıl çözüldü? Bu sorunun cevabı Facebook tarafından verildi.

Facebook, WhatsApp ve Instagram neden çöktü? Sorun nasıl ortaya çıktı?

Instagram, Facebook ve WhatsApp Neden Çöktü? Resmi Açıklama Yapıldı

WhatsApp ve Instagram da dahil olmak üzere, günün erken saatlerinde birçok kullanıcıyı etkileyen bu hususun anında tespit edildiğini belirtti. Lafı fazla uzatmadan sizleri yapılan resmi açıklama ile baş başa bıraklım;

İlgili Makaleler

“Rutin bakım işlerimizden birini daha yapıyorduk fakat bazı kişilerin fotoğraf ve video yüklemesini veya göndermesini zorlaştıran bir sorunun tetiklenmesine sebep olduk. Kod bazlı bir problemin öncüsü haline geldik. Bir kod denemesi, bütün her şeyi değiştirdi. 14.000’den fazla Instagram, 7.500’den fazla WhatsApp ve 1.600’den fazla Facebook kullanıcısı, ilgili yerlere resmi bir şikayet mesajı yazdı.” şeklinde Facebook cephesinden konu ile ilgili açıklamada yapılmış oldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu