Tiktok Takipçi Satın Al

Subway Surfers ve Temple Run’ın Geliştirici Firması iDreamSky, 1,4 Milyar Dolara Oyun Şirketi Leyou Satın Aldı

Çin’de Subway Surfers ve Temple Run gibi popüler oyunların yayın haklarına sahip iDreamSky, rakiplerinden Leyou satın almak üzere Bloomberg’in raporuna göre 1.4 milyar dolar bütçe ayırdı.

Tencent destekli iDreamSky, şu anda, diğer oyun şirketleri ile birlikte özel sermaye şirketleri içeren potansiyel ortaklardan yapılan işlem için ek finansman arayışında.


Ek olarak, firma zaten bu devralımda finansörlerden biri olarak Credit Suisse Group AG’yi düşürmüştür. Leyou, 2011 yılında Hong Kong Borsası’nda giriş yaptı. Digital Extremes ( Warframe ) ve Splash Hasage ( Dirty Bomb ) gibi geliştiricilere sahip olduğu biliniyor.

Ek olarak, şu anda teknoloji devi Amazon ile çalışıyor ( NASDAQ: AMZN)1749.8 – % 10.10 ) “Yüzüklerin Efendisi” fantezi serisine dayanan bir oyun üretmek. Leyou’nın yaklaşmakta olan diğer teklifleri arasında Civilization Online ve Transformers bulunmaktadır. Şirketin hisse fiyatı bu yıl yüzde 16 kadar arttı ve bu da 7,8 milyar HK (996 milyon $) değerinde bir piyasa değerlemesi yaptı.

Subway Surfers ve Temple Run'ın Geliştirici Firması iDreamSky, 1,4 Milyar Dolara Oyun Şirketi Leyou Satın Aldı

Geçtiğimiz yıl Hong Kong borsasında yer alan iDreamSky ve 30 Haziran tarihli ara raporu itibariyle şirket, 16 rol oynama dahil 57 oyun portföyüne sahipti. Kurucu ortağı ve CEO’su Michael Chen, %25.92 hisseyle şirketteki en büyük hisseyi elinde bulunduruyor.

Çinli teknoloji devi Tencent’in bir iştiraki Tencent Mobility ( HKG: 0700 ), Shenzhen merkezli firmadaki ikinci en büyük hissenin yüzde 18,6’sına sahip. İDreamSky’nin hisseleri, şirketin halka arzından bu yana geçen yılki halka arzdan bu yana yüzde 30’dan fazla bir düşüş gösterdi ve böylece şirkete yaklaşık 5,8 milyar HK (740 milyon dolar) değerinde bir değer verdi.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu