Tiktok Takipçi Satın Al

iCloud’u Hackleyen Türk, Apple’dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Turkish Crime Family isimli Hacker grubunun liderlerinden Kerem Albayrak, 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin elinde olduğunu iddia ederek Apple‘dan fidye istedi.

Kerem Albayrak’ın talepleri yerine getirilmezse, yaklaşık 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşabileceği belirtilmekte. ABD’de haber bültenlerine kadar taşınan bu durum 175 bin dolar değerindeki fidyenin Bitcoin ya da iTunes hediye kartı ile ödenmesini de istemekte.


iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor. Kerem Albayrak’ın Londra’da yaşadığı tespit edilmiş ve hacker birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilmişti. Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılan Albayrak, 14 Kasım tarihindeki duruşmaya kadar koşulsuz kefaletle serbest bırakıldı. Apple ve Albayrak arasında herhangi bir anlaşma olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu