TeknoDiot
     
     
     

iCloud’u Hackleyen Türk, Apple’dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Turkish Crime Family isimli Hacker grubunun liderlerinden Kerem Albayrak, 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin elinde olduğunu iddia ederek Apple‘dan fidye istedi.

Kerem Albayrak’ın talepleri yerine getirilmezse, yaklaşık 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşabileceği belirtilmekte. ABD’de haber bültenlerine kadar taşınan bu durum 175 bin dolar değerindeki fidyenin Bitcoin ya da iTunes hediye kartı ile ödenmesini de istemekte.

iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor. Kerem Albayrak’ın Londra’da yaşadığı tespit edilmiş ve hacker birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilmişti. Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılan Albayrak, 14 Kasım tarihindeki duruşmaya kadar koşulsuz kefaletle serbest bırakıldı. Apple ve Albayrak arasında herhangi bir anlaşma olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Kaspersky, Windows İşletim Sisteminde Bir Sıfır Gün Açığı Keşfetti

Uğur Aydemir

Facebook, Onavo VPN’i Play Store’dan Kaldırdı!

TeknoDiot Bey

Intel Chipsetli Cihazlar Tehlikede

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.