iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Fidye İstiyor

iCloud’u Hackleyen Türk, Apple’dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Abone Ol 

Turkish Crime Family isimli Hacker grubunun liderlerinden Kerem Albayrak, 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerinin elinde olduğunu iddia ederek Apple‘dan fidye istedi.

takipçi satın al
takipçi satın al

Kerem Albayrak’ın talepleri yerine getirilmezse, yaklaşık 300 milyon kullanıcının hesap bilgilerini sosyal medya üzerinden paylaşabileceği belirtilmekte. ABD’de haber bültenlerine kadar taşınan bu durum 175 bin dolar değerindeki fidyenin Bitcoin ya da iTunes hediye kartı ile ödenmesini de istemekte.

iCloud'u Hackleyen Türk, Apple'dan Binlerce Dolar Bitcoin İstiyor

Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor. Kerem Albayrak’ın Londra’da yaşadığı tespit edilmiş ve hacker birinci dereceden şantaj ve ikinci dereceden yasa dışı eylem suçlarıyla yargılanmak üzere mahkemeye sevk edilmişti. Kerem Albayrak’ın mahkemesi ise devam ediyor.

Westminster Sulh Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılan Albayrak, 14 Kasım tarihindeki duruşmaya kadar koşulsuz kefaletle serbest bırakıldı. Apple ve Albayrak arasında herhangi bir anlaşma olup olmadığı ise şimdilik bilinmiyor.

Göz atın:   Koronavirüsün Yandaşları: "Korona Dolandırıcıları"

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
çekiliş
Gametech Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
Oyuncu Ekipman Çekilişi Başladı!
TIKLA, KATIL!