TeknoDiot
     
     
     

Huawei’ye Bir Yasak da İspanya’dan Geldi!

Huawei'ye Bir Yasak da İspanya'dan Geldi!

İspanya Savunma Bakanlığı, Huawei cihazlarının hassas bilgilere erişmesini yasakladı.

ABD – Çin ticaret savaşı hızlanırken bir de şimdi İspanya araya girdi. La Informacion’ın bir raporuna göre;

Bakanlık, Huawei cihazlarının özel olarak hassas bilgilere erişmesini yasaklasa da, Huawei cihazlarının tüketiciler için kullanılmasını yasaklamıyor.

Milli Savunma Bakanlığı üyelerinin kişisel Huawei cihazlarını kullanmalarına hala izin verilmektedir, ancak e-postalar dahil olmak üzere Bakanlık sunucularından gelen verilere erişmek için diğer cihazları kullanmaları gerekir. Sunucuya erişmek için hala Huawei cihazları kullananların ‘derhal bağlantısı kesilmesi’ gerekiyor.

İspanya Savunma Bakanlığı, Huawei cihazlarının hassas bilgilere erişmesini yasakladı

Yasağın bir nedeni belirtilmedi, ancak ABD’nin uzun süredir Huawei’nin kullanıcıların özel verileri casusluğunu suçlamasıyla, İspanya’nın nedeninin benzer olduğunu varsayıyoruz. Huawei daha önce bu suçlamaları reddetti ve hatta ABD Hükümetine donanımının anayasaya aykırı bir şekilde yasaklanması için dava açtığını açıkladı.

Huawei'ye Bir Yasak da İspanya'dan Geldi!

Bir Huawei sözcüsü La Informacion’a , Huawei’nin son 30 yıl içinde faaliyet gösterdiği 170’ten fazla ülkeyle iş yapmasına rağmen, hiçbir zaman siber güvenlikle ilgili bir olay yaşamadığını söyledi. “[Güvenlik] şirket için en yüksek önceliktir” – İspanyolca’dan çevrildi.

Her ne kadar Huawei Mate 30 Pro, Google Hizmetlerinin desteği olmadan kalsa da , Huawei 2. çeyrekte akıllı telefon gönderilerinde 2 numaralı konumunu korumayı başardı ve küresel olarak , özellikle de Çin’de giderek büyüyor.

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Huawei’den Açıklama: Google’a Geri Dönmeyeceğiz

Uğur Aydemir

Xiaomi Tarafından Mi Max 3 Görselleri Yayınlandı

Buğra Noyan

240 Hz’lik Samsung Odyssey Kavisli Oyuncu Monitörleri Tanıtıldı

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.