Huawei'ye Bir Yasak da İspanya'dan Geldi! - TeknoDiot.com

Huawei’ye Bir Yasak da İspanya’dan Geldi!

Abone Ol 

İspanya Savunma Bakanlığı, Huawei cihazlarının hassas bilgilere erişmesini yasakladı.

ABD – Çin ticaret savaşı hızlanırken bir de şimdi İspanya araya girdi. La Informacion’ın bir raporuna göre;

Bakanlık, Huawei cihazlarının özel olarak hassas bilgilere erişmesini yasaklasa da, Huawei cihazlarının tüketiciler için kullanılmasını yasaklamıyor.

Milli Savunma Bakanlığı üyelerinin kişisel Huawei cihazlarını kullanmalarına hala izin verilmektedir, ancak e-postalar dahil olmak üzere Bakanlık sunucularından gelen verilere erişmek için diğer cihazları kullanmaları gerekir. Sunucuya erişmek için hala Huawei cihazları kullananların ‘derhal bağlantısı kesilmesi’ gerekiyor.

İspanya Savunma Bakanlığı, Huawei cihazlarının hassas bilgilere erişmesini yasakladı

pubg mobile uc satın al
pubg mobile uc satın al

Yasağın bir nedeni belirtilmedi, ancak ABD’nin uzun süredir Huawei’nin kullanıcıların özel verileri casusluğunu suçlamasıyla, İspanya’nın nedeninin benzer olduğunu varsayıyoruz. Huawei daha önce bu suçlamaları reddetti ve hatta ABD Hükümetine donanımının anayasaya aykırı bir şekilde yasaklanması için dava açtığını açıkladı.

Huawei'ye Bir Yasak da İspanya'dan Geldi!

Bir Huawei sözcüsü La Informacion’a , Huawei’nin son 30 yıl içinde faaliyet gösterdiği 170’ten fazla ülkeyle iş yapmasına rağmen, hiçbir zaman siber güvenlikle ilgili bir olay yaşamadığını söyledi. “[Güvenlik] şirket için en yüksek önceliktir” – İspanyolca’dan çevrildi.

Her ne kadar Huawei Mate 30 Pro, Google Hizmetlerinin desteği olmadan kalsa da , Huawei 2. çeyrekte akıllı telefon gönderilerinde 2 numaralı konumunu korumayı başardı ve küresel olarak , özellikle de Çin’de giderek büyüyor.

Göz atın:   Sony, 'Dünyanın En Hızlı' USB Hub'ını Piyasaya Sürüyor

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.Başa dön tuşu