TeknoDiot
     
     
     

Huawei’nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Huawei'nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Huawei, geçtiğimiz aylar içinde ilk katlanabilir telefonu Mate X modelini duyurmuştu. Huawei’nin bu sefer yeni bir katlanabilir telefonu sızdırıldı.

Galaxy Fold ve Huawei Mate X şu anda piyasada mevcut olabilecek tek katlanabilir telefon olarak gösterilebilir durumda.

Galaxy Fold’un piyasaya sürülmesi süresiz olarak ertelenirken, Mate X Haziran ayında piyasaya sürülecek. Görünüşe göre, Huawei mevcut tasarıma karar vermeden önce diğer tasarım stillerini denemiş. Bir Huawei görevlisinin elindeki Weibo’ya sızan bir fotoğrafta, üst ve alt kenarlarda kalın çerçeveli katlanabilir bir telefon prototipi gösteriliyor.

Huawei'nin Yeni Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Cihaz Şubat ayında düzenlenen Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) görülüyor. Tasarım çok cilalı görünüyor ve kalın çerçeveler güzelliği stabilize etmiş durumda. 

Her yerinde son derece ince çerçevelere sahip olan Mate X’in aksine. Bununla birlikte, görünüşe göre prototip olan cihaz, Mate X gibi dışa doğru katlanmaktadır. Katlandığında, ekranın bir yarısı etkin değildir, diğeri ise ön tarafta aktif kalmaktadır. Cihazın arka tasarımı bilinmiyor malesef. Şu anlık sadece bu görsel ile yetineceğiz gibi görünmekte. 

Teknoloji, oyun, donanım, yapay zeka, bilim, otomobil ve yazılım sektörleriyle ilgili güncel tüm içeriklere teknoloji haberleri ve oyun haberleri kategorileri üzerinden yakından takip edebilmeniz mümkündür.


Samsung’un Katlanabilir Telefonu Sızdırıldı

Buğra Noyan

Galaxy S10 ve iPhone Xs’e Rakip Geliyor

TeknoDiot Bey

5G Testi: 2020 iPhone’larının 5G Hızı Nasıl Olacak?

Buğra Noyan

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.