Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei’den Linux Kurulu Dizüstü Bilgisayar

Huawei, Çin’de Windows yerine Linux kurulu Matebook’lar satmaya başladı. Huawei, Microsoft’un olası bir özelleştirmesine hazırlanıyor gibi görünüyor.

Uzun zamandır biliyoruz ki, gelecekteki Huawei Mate 30 akıllı telefonlarının önceden yüklenmiş Google servisleri olmadan çıkma olasılığı yüksek.


Peki ya Huawei’nin Windows çalıştıran bilgisayarları? Şu an için bu soruyu yanıtlanması zor olan Windows işletim sisteminin Huawei, PC’lerinde olası bir askıya alınması konusunda resmen kendini sağlama alıyor. Teorik olarak bu, iki şirketin artık ABD ambargosu nedeniyle işbirliği yapmasına izin verilmeyebilir.

Linux Matebook bilgisayarlar satışta

Bu yüzden Huawei’nin bilgisayarlarının Linux altında satıldığını görmek ilginç. Yeni Huawei MateBook modellerinde kullanılacak. MateBook X Pro, MateBook 13 ve MateBook 14, ilk olarak Çin’de satışa çıkacak. Bu dizüstü bilgisayarlar, Windows 10 versiyonundan daha ucuz olacak.

Huawei'den Linux Kurulu Dizüstü Bilgisayar

Ürünlerin bu varyasyonları şu anda Çin’den başka bir yerde görünmüyor gibi görünüyor, ancak inisiyatifi, Huawei’nin Windows’dan yoksun bırakılmaya hazırlanma isteği olarak yorumlayabiliyoruz.

Şu anda konuya dair herhangi bir resmî açıklama yapılmadı ancak Çinli firmanın ABD baskılarından dolayı kullanıcıları Windows’tan Linux’a taşımak istediği biliniyordu. Microsoft, bir ABD şirketi olduğu için Windows da ABD menşeli bir ürün olarak göze çarpıyor. Çinli firma Huawei’nin aldığı bu önlemin yerinde bir hamle olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu