Huawei'den Linux Kurulu Dizüstü Bilgisayar - TeknoDiot.com

Huawei’den Linux Kurulu Dizüstü Bilgisayar

Abone Ol 

Huawei, Çin’de Windows yerine Linux kurulu Matebook’lar satmaya başladı. Huawei, Microsoft’un olası bir özelleştirmesine hazırlanıyor gibi görünüyor.

takipçi satın al
takipçi satın al

Uzun zamandır biliyoruz ki, gelecekteki Huawei Mate 30 akıllı telefonlarının önceden yüklenmiş Google servisleri olmadan çıkma olasılığı yüksek.

Peki ya Huawei’nin Windows çalıştıran bilgisayarları? Şu an için bu soruyu yanıtlanması zor olan Windows işletim sisteminin Huawei, PC’lerinde olası bir askıya alınması konusunda resmen kendini sağlama alıyor. Teorik olarak bu, iki şirketin artık ABD ambargosu nedeniyle işbirliği yapmasına izin verilmeyebilir.

Linux Matebook bilgisayarlar satışta

Bu yüzden Huawei’nin bilgisayarlarının Linux altında satıldığını görmek ilginç. Yeni Huawei MateBook modellerinde kullanılacak. MateBook X Pro, MateBook 13 ve MateBook 14, ilk olarak Çin’de satışa çıkacak. Bu dizüstü bilgisayarlar, Windows 10 versiyonundan daha ucuz olacak.

Huawei'den Linux Kurulu Dizüstü Bilgisayar

Ürünlerin bu varyasyonları şu anda Çin’den başka bir yerde görünmüyor gibi görünüyor, ancak inisiyatifi, Huawei’nin Windows’dan yoksun bırakılmaya hazırlanma isteği olarak yorumlayabiliyoruz.

Şu anda konuya dair herhangi bir resmî açıklama yapılmadı ancak Çinli firmanın ABD baskılarından dolayı kullanıcıları Windows’tan Linux’a taşımak istediği biliniyordu. Microsoft, bir ABD şirketi olduğu için Windows da ABD menşeli bir ürün olarak göze çarpıyor. Çinli firma Huawei’nin aldığı bu önlemin yerinde bir hamle olup olmadığını ise zaman gösterecek.

Göz atın:   EMUI 10 Beta Güncelleme Tarihi Belli Oldu

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorum atmayı unutmayın! Teknoloji ve oyun içeriğini okumak isterseniz teknodiot.com'a göz atın! Daha fazlası için TwitterInstagram, YouTube ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu