Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Yasağa Rağmen Yeni Cihazlarından Rekor Satış Bekliyor!

Huawei CEO’su, sınırlamalara rağmen Mate 30 serisinin 20 milyon adetten fazla satacağından emin.

Bu hafta içinde Huawei, yeni Mate 30 serisini açıkladı. Ve beklendiği üzere Amerikan şirketlerinin Çinli şirketlerle iş yapmasını engelleyen bir kara listede yer alıyordu. ABD ticaret yasağı nedeniyle Huawei resmi bir Google lisansı olmadan piyasaya sürüldü.


Huawei Yasağa Rağmen Yeni Cihazlarından Rekor Satış Bekliyor!

Etkinlikten sonrası, Huawei CEO’su Richard Yu Android Kurumu’na “Bu yasağın Çin satışlarını etkileyeceğini düşünüyorum. Hatta Çin satışları daha çok artacaktır, çünkü bu dünyadaki en rekabetçi 5G amiral gemisi telefonları ürettik. ”Huawei, küresel satışların düşmesini beklese de, Çin yerel piyasasında güçlü bir büyüme bekliyor.

Ek olarak Yu, Mate 30‘un 30 milyonun üzerinde satışa ulaşabileceğine inanıyor. İşte Google uygulamaları çalıştırmak için Huawei’nin Android sertifika lisansını iptal etmesine neden olan global satışlar ve ABD yasağı hakkında söyledikleri.

“Mayıs ayındaki yasaktan bu yana satışlarımız düştü, şimdi gerçekten çok hızlı bir şekilde iyileşiyor, bu nedenle tüketiciler ürünlerimizi seviyor. Mate 30 serisi ile 20 milyondan fazla satış yapabileceğimize inanıyorum.” – Huawei CEO’su Richard Yu

Canalys’in mayıs ayındaki araştırmalarına göre, ABD’nin yasağının küresel olarak satışları etkilediğini inkar etmek yok, ancak gerçek şu ki Huawei’nin Çin’deki pazar payını sürekli artırdığı ve 2. çeyrekte Çin’deki üreticiler arasında en yüksekte olduğu. Huawei, Mate 30 cihazlarını Çin dışındaki pazarlarda piyasaya sürmeyi planladığında hala açıklamamıştı, 20 milyon birimin Çin’de satış yapacağını umuyoruz.

Huawei, ABD yasağına rağmen çok büyük bir pozitiflik ve azim gösterdi. Bu arada, P30 ve Mate 20 cihazları dünya pazarlarında çok iyi sattı. Tabii ki, bu cihazlar Google hizmetleriyle birlikte gelmişti.

Yasaklar kalkarsa, Huawei Google hizmetlerini bir gece içinde eski durumuna getirebilir. Huawei Mate 30’un önyükleyicisinin kilidini açarak geliştirici topluluğunun Google Play hizmetlerini kurmasını Firmware seviyesinde kolaylaştırabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu