Huawei ve Xiaomi, Ultra İnce Esnek Cam Siparişi Verdi

2018’in son çeyreğinden bu yana, katlanabilir akıllı telefonların üstünlüğünü gördük. Ekim 2018’de, ilk katlanabilir akıllı telefon Royole Flexpai vardı.

Sonrasında ise birçok dünya markası üretici, kendi katlanabilir telefonlarını ürettiler. 2019’un başlarında, popüler üreticilerden Samsung ve Huawei’nin katlanabilir cihazları pazara girdi.

Şimdi, uzun ve büyüyen bir katlanabilir cihaz listemiz var. Birçok katlanabilir cihaz, ultra ince esnek camla daha iyi çalışacaktır. Katlanabilir cihazlara olan artan ihtiyaç, ultra ince esnek cama olan talebin arttığı anlamına geliyor. Son raporlara göre, Huawei ve Xiaomi büyük eğrili ürünler için ultra ince esnek cam satın aldı. Bu ürünler katlanabilir akıllı telefonları veya surround ekranlı telefonları içerir.

Ultra ince esnek camın (UTG), poliimid (CPI) filmin optimize edilmiş versiyonu olduğu söylenebilir. İlk nesil katlanır cep telefonları (Samsung GALAXY Fold / Huawei Mate X) poliimid (CPI) film kullanıyor. Bununla birlikte, UTG daha dayanıklı, nispeten daha güçlü, daha incedir ve daha fazla bükülür.


AMD

Huawei’nin şu anda iki nesil katlanabilir akıllı telefonu var. En son Huawei Mate Xs, ultra ince esnek bir cam kullanıyor. Buna karşılık, her yönüyle daha iyi bir önceki modele göre daha iyidir. Huawei’nin ilk Mate X katlanabilir telefonunun sonunda pazara girmeden önce birçok zorlukla karşılaştığını hatırlayın.

Huawei ve Xiaomi, Ultra İnce Esnek Cam Siparişi Verdi

Çinli üretici Xiaomi’nin rafında şimdilik katlanabilir bir telefon yok. Aslında, katlanabilir bir telefon olmayan Xiaomi Mi MIX Alpha şimdilik satılmıyor. MIX Alpha, Visionox’un esnek bir AMOLED surround ekranı kullanan Xiaomi’nin 5G konseptli akıllı telefonu. Bu akıllı telefon aynı zamanda tüm surround ekranı “plastik anlamda” büyük ölçüde azaltmak için benzersiz bir cam yapıştırma teknolojisi kullanıyor.

Huawei ve Xiaomi yeni katlanabilir cihazlar üzerinde çalışıyor olabilir

Şu anda, yeni nesil Mate X veya MIX Alpha hakkında hiçbir bir bilgi yok. Bununla birlikte, bu şirketlerin ultra-ince esnek cam için sipariş verdiğine dair son rapordan, bir şeylerin çıkması mümkündür.

Xiaomi hayranları, şirketin piyasaya çıkacak gerçek bir katlanabilir telefonda ellerini denemesini bekliyorlar. Ancak, katlanabilir akıllı telefon teknolojisi hala başlangıç ​​aşamasındadır. Bu, yine de çok pahalı olacağı anlamına gelir. Bildiğimiz gibi, Xiaomi cihazlarının “pahalı” olmasını sevmiyor, bu yüzden hala şüpheci.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu