Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Google Haritalar’ın Yerine TomTom’u Seçti

GPS ile ilgili teknolojiyi tasarlayan TomTom, Huawei ‘nin henüz piyasaya sürülmemiş işletim sisteminde konum hizmetleri sağlayıcısı olarak hizmet verecek.

Huawei, Amerikan şirketlerine olan bağımlılığını azaltan alternatifleri araştırmaya devam ediyor. Reuters’e göre, Huawei ve TomTom, Çinli şirketin gelecekteki akıllı telefonları ve tabletlerinde konum hizmetleri sağlama konusunda anlaştı.


Android cihazlar genellikle Google Haritalar’ı birincil harita aracı olarak sunar, ancak Huawei’nin ABD hükümetiyle olan anlaşmazlığı alternatifleri keşfetmeye zorladı. Aslında, Huawei ayrıca ABD hükümetinin Amerikan şirketleriyle iş yapmaya devam etmesine izin vermeyebileceğini fark ettikten sonra tüm bir işletim sistemini geliştirmeye karar verdi. Hem işletim sistemi, Harmony OS hem de sistem düzeyindeki uygulamalar Android’in yerini tamamen alacak şekilde ayarlandı.

Huawei, TomTom ile anlaştı

Huawei ve Hollanda merkezli bir kuruluş olan TomTom arasındaki anlaşma küresel haritaları, gerçek zamanlı trafik bilgilerini ve navigasyon yazılımını içeriyor. Bazı şirketler ürünlerinde OpenStreetMap veritabanını kullanıyor, ancak Huawei konum hizmetlerini desteklemek için güvenilir bir ortak istiyor.

Huawei, Google Haritalar'ın Yerine TomTom'u Seçti

Reuters, bir TomTom sözcüsünün anlaşmanın “bir süre önce” tamamlandığını belirttiğini, ancak şartlarında başka ayrıntı verilmediğini bildirdi. Harmony OS‘nin bu yıl nasıl ortaya çıkacağını göreceğiz. Başlangıçta, ‘nesnelerin interneti’ donanımında görünecektir. Bununla birlikte, Huawei‘nin akıllı telefonlarda ve tabletlerde çalışması için işletim sistemine ihtiyacı var.

Google‘ın işletim sistemine veya yerleşik uygulamalarına erişim olmadan, Huawei’nin tam teşekküllü bir Android yedeği olarak Harmony OS’yi geliştirmesi. Yine de Eylül ayında yayınlanan bir rapor, bunun bitmiş olmaktan çok uzak olduğunu ileri sürdü. Saat işliyor, ancak en azından Huawei, Google Haritalar’ın yokluğundan kurtulmanın bir yolunu buldu.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu