Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei, Telefonlarında Snapdragon İşlemci Kullanmak İstiyor

Huawei, Snapdragon İşlemcileri Kullanmakla İlgileniyor

Huawei Başkanı, şirketin cihazlarında Qualcomm’un Snapdragon işlemcilerini kullanmak istediğini söyledi.

Huawei, en büyük akıllı telefon üreticilerinden biri olarak kabul edilir. Ancak, çok şanssızlar. ABD yasağı nedeniyle herhangi bir ABD şirketinden mal satın alamazlar. Ve işlemcileri neredeyse stokta kalmadı. Bu nedenle Huawei, Qualcomm ile ortak olmaya büyük ilgi gösteriyor.


Snapdragon, Kirin’in yerini aldığında ne olacağını hiç düşündünüz mü? Peki, piyasayı havaya uçuracak. Ancak ne yazık ki ABD hükümeti Qualcomm’un Huawei ile anlaşmasına izin vermedi. Bu yüzden artık Kirin işlemcilerini veya MediaTek’i kullanamıyorlar. Ancak Huawei, Qualcomm’a ulaşmaya çalışıyor.

Huawei Başkanı yeşil ışık yaktı

Şimdi Huawei Guo Ping Başkanı, Qualcomm ile çalışmayı dört gözle beklediklerini ve yonga setlerini cihazlarında kullanmaya istekli olduklarını resmen açıkladı.

Qualcomm, ABD merkezli bir şirket olduğu için zorluklar var ancak Huawei’den yeşil ışık geliyor. Haberlere göre Guo Ping, “ABD Hükümeti’nin politikasını yeniden gözden geçirmesini umuyoruz ve ABD hükümeti izin verirse ABD şirketlerinden ürün satın almaya hazırız” dedi.

Dahası, bir Huawei yetkilisi Android Kurumu ile yaptığı görüşmede “Daha önce de söylediğimiz gibi Qualcomm dahil ABD’deki işletmelerle izin verildiği sürece çalışmaya istekliyiz” dedi. Diğer yonga seti üreticisi Mediatek de lisans almak için başvurdu. Ama hala işleniyor. Bu nedenle, Huawei için tek çıkış yolu Snapdragon’dur.

Huawei, Telefonlarında Snapdragon İşlemci Kullanmak İstiyor

Qualcomm Silicon’ın Huawei’nin telefonunu ilk kez satması bu olmayacak. Nova serisi, Nexus 6P ve Y7 2019 serisi gibi cihazlardan bazıları işlemciyle birlikte gelir. Sadece Huawei ortaklığa meraklı değil, Qualcomm da hazır. ABD hükümeti bunu geçerse, gelecekte Huawei’nin güçlü cihazlarını göreceğiz.

Kirin yonga setli son Huawei amiral gemisi telefonu

ABD’de yasaklı Huawei, orta seviye mobil cihazlarında Snapdragon yonga setlerini kullandı. Ancak lisans geçerse Snapdragon yonga setlerini amiral gemilerinde de göreceğiz. Mate 40 serisinin Snapdragon işlemcileri aldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Mate 40 serisi, Kirin İşlemci ile birlikte gelen son amiral gemisi cihaz olacak.

Daha önce bir analist , Huawei Mate 50 ve P50 cihazlarının Snapdragon amiral gemisi yonga setini kullanacağını iddia etmişti. Mevcut senaryo ile bu pek olası görünmüyor. ABD yasağının ardından Huawei çok sayıda darbe aldı. Teknoloji devinin hayatta kalıp kalamayacağını zaman gösterecek.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu