Tiktok Takipçi Satın Al

Meizu 2020’de 5G’li 4 Adet Yeni Telefon Tanıtacak!

Meizu son birkaç yıldır akıllı telefon endüstrisinde sorunsuz olmamıştı. Daha sert rekabet ve doymuş bir pazar karşısında şirketin pazar payı düşmeye devam etti. Tıpkı piyasa doygunluğundan ötürü çoğu OEM gibi, Meizu bir canlanma için 5G’yi kullanacak gibi görünüyor.

Şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu (CTO) Liang Dongming, medyayla yaptığı röportajda bunu duyurdu. Liang, 2003 yılında Çinli firmaya katılan deneyimli bir Meizu mühendisi ve şu anda cep telefonu araştırma ve geliştirme çalışmalarına liderlik eden teknoloji araştırma ve geliştirme ekibinin lideridir. Meizu’nun hala “önce marka” stratejisine dönmeyi umduğunu açıkladı.


Meizu yetkilisi, son zamanlarda farklı bir marka stratejisini denedikten sonra, Meizu’nun 2020’de 5G cep telefonlarına odaklandığını belirtti. Yetkili, şirketin hakim trendin ardından tasarlanan tasarımlara sahip telefonları piyasaya süreceğini ima etmiş görünüyor. Bu, şirket şimdiye kadar son birkaç yıldır kullanılan çeşitli ekran çentiklerine karşı telefonun ekran simetrisini koruyan bir tasarıma sahip olduğu için stratejideki en büyük değişiklik olmalı diye düşünülmektedir.

Büyük Çaba!

Meizu’nun 5G cep telefonlarını ilk kez başlatmamasının nedeninin esas olarak Snapdragon 865 amiral gemisi 5G yongasının resmi ticarileştirilmesini beklemek olduğunu açıkladı. X50 çözümünün 5G telefonuyla karşılaştırıldığında Meizu, daha olgun Snapdragon X55 çözümünü seçmeye karar verdi, çünkü ikincisi kullanıcılara tek adımlı bir 5G ağ deneyimi getirebilir.

Meizu 2020'de 5G'li 4 Adet Yeni Telefon Tanıtacak!

Liang Dongming’in görüşüne göre 2019, 5G’nin ilk yılı ve çoğu ürün hala test aşamasında. 2020, 5G’nin büyük ölçekli ticari kullanım yılı olacak. Meizu’nun 5G telefonlarının Qualcomm Snapdragon 865 amiral gemisi 5G işlemcilerle çalışan modellerin ilk grubu arasında yer aldığına inanıyor. “İlk prototip grubumuz hazırlandı ve bu süre zarfında Qualcomm ve diğer enstrüman üreticileri ile birlikte hata ayıklıyoruz. İlerleme göreceli olarak pürüzsüz ve seri üretim doğrudan gelecek yılın ilk çeyreğinde yapılabilir ”dedi.

Meizu, gelecek yıl en az dört amiral gemisi olan 5G cep telefonunun yanı sıra AIoT, AR / VR ve diğer 5G ekolojik zincir ürünlerini piyasaya sürmeyi planlıyor. 5G cep telefonlarının ayrıntıları için Liang, 5G telefonlarının ayrıntılarını vermedi, ancak 5G’ye ek olarak, Meizu’nun lens, UI ve ekrandaki yeniliklerinin rekabetçiliğin artırılmasında anahtar olacağını belirtti.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu