Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei P50 Serisi Üçüncü Parti 5nm İşlemci Kullanabilir

Huawei P50 serisi gelecek yıl üçüncü taraf 5nm çip kullanabilir.

Bilinen nedenlerden dolayı, Huawei’nin kendi geliştirdiği HiSilicon çipi büyük bir testle karşı karşıya kalacak. Eylül ayında ABD tarafından onaylanmazsa, TSMC, HiSilicon için çalışamayabilir. Böyle bir şey olduğu taktirde Huawei P50 serisi için farklı bir üçüncü parti çip üreticilerine başvuracak.


Neyse ki, Huawei’nin 20n için 5nm Kirin işlemcisi için zaten bir garantisi var. Bununla birlikte gelecek yıl bu konuda neler yapılacağı merak konusu. Açıkçası, Huawei’nin akıllı telefon işini bırakması mümkün değil. Huawei P50’nin geliştirilmesinin devam ettiğini gösteren resmi bir rapor var. Bu akıllı telefon muhtemelen gelecek yılın ilk yarısında gelecek. Tabii ki, bu telefon Mate 40 serisi ile aynı 5nm yongasını kullanmalıdır.

Huawei P50 serisi Kirin işlemci kullanacak mı?

Huawei P50 Serisi Üçüncü Parti 5nm İşlemci Kullanabilir

Huawei, gelecek yıl 5nm işlemcili yeni bir akıllı telefonuna sahip olacak. Ancak, bu 5nm işlemci HiSilicon tarafından tasarlanmamıştır. Bu ifade, Huawei’nin P50 serisinin gelecek yıl üçüncü taraf 5nm çipi kullanabileceğini ima ediyor.

Mobile Chip Expert, 5nm yongasının nereden geleceğini belirtmedi. Ancak, bu çipi sağlayabilecek çok az şirket var.  Apple’a ek olarak Qualcomm ve MediaTek’in de 5nm yongaları var. Eğer geniş bir tahminde bulunacaksak MediaTek ile çalışması büyük olasılık gibi görünüyor.

MediaTek Dimensity 2000 serisi 5nm çipini kullanacaktır. Huawei’nin MediaTek ile zaten büyük siparişleri var. Haberler doğruysa, Huawei P50 serisi her zamanki gibi en iyi 5nm işlemci kullanacak. Daha önce, Huawei’nin P serisi ürünlerinin genel müdürü Wang Yonggang, Huawei P50 serisi hakkında konuştu.

Ona göre, P serisi konsept tasarımdan ürün lansmana kadar en az 18 ay boyunca hazırlıklı olmalı. Yenilikçi teknolojiler ve çözümler bir yıl önceden dünyanın dört bir yanındaki Ar-Ge merkezleri ile belirlenecek. Huawei P50 serisi önümüzdeki yıl Mart ayında dünya çapında lansman ile tanıtılması bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu