Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Mate 30 Resmi Google Uygulamaları İle Gelmiyor

Google, Huawei Mate 30’un resmi Google uygulamaları ile başlayamayacağını söylüyor.

Reuters’ den bir rapora göre Huawei, bir sonraki amiral gemisi olan Mate 30 için büyük bir barikatla karşılaşabilir ABD’ nin Çinli telekomünikasyon firmasıyla iş yapmasını yasaklayan Beyaz Saray’dan dolayı Google uygulamaları ve hizmetleriyle başlayamaz.


Huawei Mate 30 Resmi Google Uygulamaları İle Gelmiyor

Bu, Mate 30 ve muhtemelen şu anki gecikmeli katlanabilir Mate X gibi yaklaşmakta olan diğer cihazların piyasaya sürüldüğünde ciddi şekilde sınırlı olabileceği anlamına geliyor. Yine de, özgürce kullanılabilen, temel açık kaynaklı yazılım olan Android’ i çalıştırıyorlar. Ancak Google, Mate 30’ un ve Mate 30 Pro’ nun (18 Eylül’de piyasaya sürüleceği söyleniyor) gemideki Google’ ın uygulamalarını ve hizmetlerini sunamayacağını onayladı.

Huawei Mate 30 geliyor

Huawei’ ye Mayıs’ ta ABD Ticaret Bakanlığı’ ndan üç ay uzatma verildi ve “kamuoyunda veya öncesinde kamuya açık olan mevcut Huawei cep telefonlarına“ yazılım güncellemeleri veya yamalar dahil hizmet ve destek sağlamak için gerekliydi. İkinci 90 günlük uzatma daha geçen hafta şirkete verilmiş ve 19 Kasım’ da sona ermeye ayarlanmış, ancak bu yalnızca önceden yayınlanan telefonlarda geçerlidir. Mate 30 (ve Huawei’ nin yayınlamayı planladığı diğer türevleri) bu anlaşmaya uymuyor ve bu nedenle bu muafiyete dahil edilmeyecek.

Google Play Store da dahil olmak üzere Google uygulamaları ve hizmetleri bir işletim sistemi olarak Android’ in önemli bir parçası olarak kabul edilir. Öyle ki, Avrupa Birliği Google’ a Google’ ın geçen yıl Play Store erişimini zorlamak için 5 milyar dolar rekor harcama yaptı. Google hizmetleri olmadan Android için tek gerçek başarı hikayesi Amazon’ un ucuz Fire tabletleridir ve bunlar Galaxy Note 10 Plus, Pixel 4 gibi cihazlarla rekabet edebilmek için amiral gemisi bir cihaz olan Mate 30 ve OnePlus 7 Pro ile tam olarak aynı sahada değiller.Huawei Mate 30 Resmi Google Uygulamaları İle Gelmiyor

Çinli telefon şirketleri, Google’ ın ülke içinde hizmet sunmadığından beri yıllarca Play Store olmadan çalışmak zorunda kaldılar, ancak yüzlerce uygulama mağazasıyla, mağazaya bağlı olarak tüm rakip ve farklı uygulamaları sunan, çok daha kaotik bir uygulama marketine sahipler.

Huawei, 2018′ den beri bu tür durum için bir koşul olarak kendi Play Store alternatifi üzerinde çalışıyor, ancak ABD’nin yasağı, Twitter, Facebook, Pinterest veya başka herhangi bir şirket gibi rakipleri önünde hala bir yokuş yukarı mücadele edeceği anlamına geliyor ABD merkezli şirketler, isteseler de bu mağaza için uygulamalar sunamayacaklar.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu