Tiktok Takipçi Satın Al

Samsung, 5 Yıl İçinde En Büyük Müşterilerinden Olan Huawei’yi Kaybedebilir!

Samsung ve Huawei,tüketiciyle ilgili ürünler alanında hem rakip ancak buna bakılmaksızın her iki şirket de iş ortağıdır. İkinci olarak eski için büyük bir gelir kaynağını temsil eder. Bu özellikle Samsung’un uzmanlaştığı yarı iletken işlerinde geçerlidir ancak yeni bir rapora göre, Güney Koreli teknoloji devi yakında birkaç yıl içinde Huawei’nin gelir akışını kaybedebilir.

Özellikle, 2019 yılının sonundaki Samsung’un en büyük beş müşterisi Apple, Best Buy, Deutsche Telekom, Verizon ve Huawei gibi şirketlerdi. Bu şirketlerin her biri aynı zamanda Samsung’un akıllı telefonlar, yarı iletkenler, ekranlar, 5G ağı ve daha fazlası gibi konularda uzmanlaştığı farklı alanları temsil ediyor.


Tarihsel olarak, Huawei, Samsung’un akıllı telefonları için DRAM ve NAND flash bellekleri için yarı iletken işine güveniyordu. Bununla birlikte, bu, gelecek 5 yıl içerisinde yerel sanayileri teşvik etmek ve ithal edilen bileşenlere güvenmeyi en aza indirgemek için yeni Çin Hükümeti girişimi nedeniyle sona erebilir. Bu, Çin’in üretim alanında 2025 yılına kadar büyük bir kaymaya işaret ediyor.

Samsung, 5 Yıl İçinde En Büyük Müşterilerinden Olan Huawei'yi Kaybedebilir!

China Manufacturing 2025, Huawei gibi şirketler için elverişli olup, önümüzdeki birkaç yıl içinde kendilerine yeterli olmalarına yardımcı olmaktadır. Bu aynı zamanda, özellikle yarı iletken segmentinde, bu pazar değişiminin ardından büyük bir darbe çekebilecek olan Samsung’a olan güvenini azaltmada yardımcı olacaktır. Yani, Güney Koreli şirket, iyileşmesi zaman alacak büyük bir gelir kaynağını kaybedecek.

Huawei, Samsung’un son yıllarda sağlıklı bir gelir kaynağının tadını çıkarmasına neden olan Çin akıllı telefon pazarında (cep telefonları için en büyük pazar olan) büyük başarı gördü fakat eğer Huawei yerel alternatifleri benimserse, Samsung’un başı belada olabilir. Neyse ki, Samsung ayrıca, Intel tesislerinde üretilen 14nm CPU yonga setlerinin üretimi ile son zamanlarda önemli bir müşteri haline gelen yarı iletken alanındaki müşterilerinden biri olarak Intel’e sahip.

 

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu