Tiktok Takipçi Satın Al

Huawei Mate 30 Pro, DxOMark’ın Kamera Sıralamasının Yeni Lideri

Huawei Mate 30 Pro şu anda piyasadaki en tartışmalı akıllı telefon. ABD-Çin ticaret savaşı anlamına yazık ki önceden yüklenmiş uygulamalar telefon Google ile gelmiyor.

Ancak, telefonun bir kamera canavarı olduğu ve DxOMark’ın sıralamasının bir kanıtı olduğu gerçeği inkar edilemez.


Huawei Mate 30 Pro, DxOMark’ın kamera testinde 121 puan aldı; 131, fotoğrafın bir önceki lideri olan Galaxy Note 10+ 5G’den beş puan ileride.

Telefon, çift 40MP sensörleri, 8MP 3x telefoto sensörü ve ToF derinlik sensörü içeren dörtlü kamera kurulumuyla birlikte gelir. Her iki 40MP sensörün de büyüklüğü var – 1 / 1.7 ″ ve 1 / 1.54 ″ – Huawei Mate 30 Pro’yu diğer akıllı telefonlara göre bir avantaj sağlıyor. DxOMark, Mate 30 Pro’nun “neredeyse tüm görüntü kategorileri içinde parladığını, ancak gerçekten doku ve gürültü için parladığını” not ediyor.

Huawei, P30 Pro’nun zayıf noktası olan renk ile ilgili sorunları da çözmüş görünüyor. Mate 30 Pro’nun renkleri daha doygun ve beyaz dengesi daha stabil.

Huawei, her iki özellik için de en yüksek puanları tek tek elde ediyor; bu, olağandışı bir durumdu; gürültüsüz bir görüntünün tipik olarak ayrıntı kaybı ve bunun tersi anlamına gelir. Mate 30 Pro kamera iki özelliği mükemmel bir şekilde dengeleyebiliyor, ancak gürültü seviyesini çok düşük tutarken hemen hemen her koşulda iyi doku ve ayrıntıyı kaydedebiliyor. Gürültü yalnızca çok düşük ışıkta gerçekten görülebilir.

Huawei Mate 30 Pro, DxOMark'ın Kamera Sıralamasının Yeni Lideri

Huawei Mate 30 Pro kamerada lider!

Mate 30 Pro’nun kamerasındaki bir sapma, ultra geniş açılı kameranın görüş alanının rekabet kadar geniş olmamasıdır. Galaxy S10 ve Note 10 serisi 12 mm geniş açılı lens ile birlikte gelirken, Mate 30 Pro’nun 18 mm lensi var.

Huawei, Mate 30 Pro’daki aygıtlarıyla geleneksel olarak ilişkilendirilen düşük video performansını da düzeltti. Telefon varsayılan olarak 4K 30fps video kaydeder ve Video skorunda 100 puan kazandı; bu, lider Galaxy Note 10+ 5G’nin sadece bir puan altında. İç mekanda ve düşük ışık senaryolarında hafif renk atmalarıyla birlikte bazı doku yapılarını gösterir. Artı tarafta, stabilizasyon etkileyici, otomatik netleme doğru ve renkler canlı ve hoş.

Ön 32MP kamera DxOMark’s Selfie skorunda 93 sayı attı. Arka kamera performansı kadar etkileyici olmasa da, telefonu ilk beşin arasına sokacak kadar iyiydi. Mate 30 Pro’daki kamera ayarları, bu yılın başındaki P30 Pro’ya benziyor ancak gelişmiş ISS sayesinde fotoğraf puanı 90’dan 97’ye çıktı.

Ne Düşünüyorsunuz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

teknodiot.com'un şekilli nick aracını denediniz mi?

Buğra Noyan

TeknoDiot'un kurucusu, Android sever ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; Üniversite okumakta, fotoğrafçılığa da meraklı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu